EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Piksonek
#1812764
Czołem,
mam pewien problem z Evicem Primo Mini, mianowicie po około dwóch miesiąc zaczął on na każdej wkładanej baterii wyświetlać informację "Battery Low" niezależnie od stopnia jej naładowania. Na pewno nie jest to kwestia uszkodzonego akumulatora, ponieważ ten sam problem występuje na 3 różnych akumulatorach Sony VTC 5 i dwóch Samsungach 30Q.
Macie może pomysł z czego może wynikać ten problem i jak ewentualnie sobie z nim poradzić? Trochę szkoda byłoby, gdyby Evic okazał się bublem, bo do tej pory sprawował się bardzo fajnie :)
Awatar użytkownika
By pol
#1812789
Evic Primo Mini
http://www.joyetech.com/product/evic-pr ... 17a8406a3c
posiada zabezpieczenie odwrotnej polaryzacji.
Niestety najczęstszym błędem użytkowników jest to, że wkładają ogniwo odwrotnie niż wskazują oznakowania i gdy elektronika zgłasza błąd z ogniwem odczytują to jako niski poziom naładowania ogniwa i podłączają kabelek usb do moda, aby naładować ogniwo. I tu następuje pa pa z modem. Od tej pory przy każdym poprawnie włożonym ogniwem mod pokazuje jedno "Battery Low".
By Piksonek
#1812793
@pol To nie to - nigdy nie ładuję akumulatorów bezpośrednio w modzie, bardzo mocno uważam też, żeby zawsze dobrze wkładać ( *BOR* )
Zdarzają się też momenty, kiedy Evic chwilę potrafi podziałać bez problemu, jednak zaraz znów pojawia się ta smutna informacja "Battery Low" i prąd zjeżdża do wartości w zasadzie uniemożliwiających użytkowanie.
Przy okazji takich tematów pojawiały się też niejednokrotnie uwagi dotyczące zbyt wysoka moc, sięgająca górnych granic możliwości moda. U mnie to też nie ten problem, bo bardzo rzadko zdarza mi się przekraczać 20W (OBS Engine), a zazwyczaj moc oscyluje w granicach 9-14W (Pharaoh).
By Krasnal45
#1812795
Popatrzyłbym jeszcze pod kątem zabrudzonych styków z akusem, bądz "zimnych lutów" tychże styków po stronie łączącej je z elektroniką.

P.S. Upgrade oprogramowania próbowałeś robić?
By Piksonek
#1812797
Styki czyściłem, zimnych lutów nie miałem okazji sprawdzić (jakby to powiedzieć... nie wiem jak? :D )

Upgrade'u też nie robiłem, ale na zagranicznych forach widziałem, że ludzie mający ten sam problem wgrywali nawet Arctic Foxa i problem dalej występował
By Krasnal45
#1812802
Piksonek pisze:jakby to powiedzieć... nie wiem jak?

Trzeba niestety moda rozebrać i sprawdzić czy któryś z łączących przewodów nie jest luźny. Co do oprogramowania, warto jednak spróbować.
By dexnoxtious
#1856246
Na dole przy klapce na aku jest mała złota śrubka, zdarza się że się ze sama z siebie się luzuje, wtedy jest weak battery, low battery albo w ogóle się nie włączy, dokrecic i po sprawie
By freaktor
#1858984
Miałem ten sam problem. Rozebrałem moda i okazało się, że jeden z przewodów przy styku plusowym ma zimny lut. Zlutowane zlożone i działa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.