EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By Luqq24
#1908805
Siema,rozebrałem baterie z laptopa i wsrofku były ogniwa o oznaczeniu ICR18650-26F od Samsunga. Moje pytanie brzmi czy mogę je włożyć do wismec RX gen3 300w?
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1908807
Gdybyś skorzystał z pomocy wujka G, dowiedziałbyś się, że to są akumulatory o prądzie rozładowania 5A. Czyli idealnie nadają się do latarek.
Do boxów ( a tym bardziej tych 300W ) za to już zdecydowanie nie.
Awatar użytkownika
By mordek
#1908810
DorotaM pisze:Gdybyś skorzystał z pomocy wujka G, dowiedziałbyś się, że to są akumulatory o prądzie rozładowania 5A. Czyli idealnie nadają się do latarek.
Do boxów ( a tym bardziej tych 300W ) za to już zdecydowanie nie.

Dorcia: nie przesadzaj... Oczywście, że może "włożyć", a to co "wyjmie" to już jego problem *SPAM* :beer: :lol: .
Awatar użytkownika
By Superlux
#1908815
@mordek

Mordilla - O ile wyjmie bo musi mieć jeszcze czym :lol: a po takim litowo-kobaltowym koktajlu łapkę można stracić.




:drinkb
By Luqq24
#1908817
A te mógłbym włożyć? panasonic cgr18650cg mh12210. Nie mogę nigdzie znaleźć jaki mają prąd rozładowania
By azael
#1908818
Luqq24 pisze:A te mógłbym włożyć? panasonic cgr18650cg mh12210. Nie mogę nigdzie znaleźć jaki mają prąd rozładowania


Coś źle szukasz:
3.00V Cutoff
430mA Standard
4330mA Maximum

Ten Panas ma układ zabezpieczenia, podobnie jak i wspomniany przez Ciebie Samsung. Włożyć możesz ale policz sobie ile możesz z niego wyciągnąć. Hint: P=U*I
Awatar użytkownika
By Superlux
#1908820
@Luqq24

CGR18650CG to bezpieczniejsza chemia niż ten Samsung którego zapodałeś na samym początku...ale to już nie nadaje się, nie mieści we współczesnych normach. Czas tych akumulatorów już minął, te Panasy służyły mi całkiem nieźle...jakieś 6 lat temu. Teraz mogą służyć do latarek.

Jeżeli chcesz się bawić w RX Gen3 300W to poszukaj porządnych wysokoprądowych ogniw. Jeżeli masz zamiar wariować to weź Muraty - VTC5, VTC6 a jeżeli zachowasz spokój i rozsądek to LG HG2, Samsungi 25R i Samsungi 30Q też powinny dać radę. Wejdź sobie na stronę Batimexu ( mają niższe ceny ) i kup odpowiednie akusy. To równie ważne jak to do czego je włożysz. Daj spokój z ogniwami które dobrze wyrabiały się kilka lat temu, kiedy robiło się grzałki w ok 1,5 oma...to zbyt poważna sprawa żeby kutwić i tak ryzykować.




:drinkb
By Janosik155
#1908919
Tak się zastanawiam czy jest sens wyciągania jakiś baterii z laptopów ? Przecież Aku 18650 nie są takie drogie 30 parę zł za sztukę przy wymianie co 2lata to żaden pieniądz :-D
JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

Baza, aromat i NIKOTYNA!!

Witam, mam pytanie, po pierwsze jestem w tym nowy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.