EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By wiktorioff
#1901813
Cześć, przymierzam się do zakupu VooPoo Drag 2 i zastanawiam się jakie baterie do niego wybrać i jaką ładowarkę. Czy Samsung 25r, q30 się nadadzą, a może LG hg2? Które będą lepsze? Jaka ładowarka będzie najlepsza? Dziękuję za pomoc i odpowiedzi.
By wiktorioff
#1901820
Czyli w sumie bez różnicy, które akumulatory sobie zamówię? Przez E-dym mam pewność, że będą oryginalne?
By Baryua
#1901830
Tak, w E-d masz wszystko oryginalne.
By wiktorioff
#1903538
Cześć, przybywam do Was ponownie z prośbą o pomoc. Wyżej pytałam, które akumulatory najlepiej kupić. Wybór padł na LG HG2 (3000 mAh) ze sklepu e-dym. Wszystko pięknie, ładnie akumulatory naładowane zewnętrzną ładowarką Xtar MC2 i zaczynam korzystanie z Draga. Problem pojawił się w momencie kiedy baterie się rozładowały. mocno się zszokowałam, ponieważ jak na to ile czasu korzystałam z moda wydaje mi się, że powinny trzymać dłużej. Przesiadłam się na Draga ze Smoka Sticka v8 (3000 mAh) i mam wrażenie, że wytrzymywał on dłużej na jednym ładowaniu niż Drag. Dodam jeszcze, że palę na 50W.
Mod nie wyświetla napięcia akumulatorów w stanie spoczynku, dopiero w momencie palenia pokazuje on na ekranie tę wartość i waha się ona w okolicach 3,20 - 3,23 V. Chciałam zapytać czy jest to normalne, ponieważ wiem, że przy całkowitym naładowaniu akumulatorów napięcie powinno wynosić 4,2 V. Czy tak powinno być, że podczas palenia spada ono o 1 V? A może coś jest nie tak z tymi ogniwami?
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1903539
Zmierz napięcie aku multimetrem.
Awatar użytkownika
By kho
#1903542
wiktorioff pisze:Mod nie wyświetla napięcia akumulatorów w stanie spoczynku, dopiero w momencie palenia pokazuje on na ekranie tę wartość i waha się ona w okolicach 3,20 - 3,23 V. Chciałam zapytać czy jest to normalne, ponieważ wiem, że przy całkowitym naładowaniu akumulatorów napięcie powinno wynosić 4,2 V. Czy tak powinno być, że podczas palenia spada ono o 1 V? A może coś jest nie tak z tymi ogniwami?
Z góry dziękuję za pomoc.

Tutaj rządzi elektronika a tak naprawdę zależności we wzorach. Zmniejsz moc to i volty pokazywane przez wyświetlacz się zmniejszą.
Nie znam Draga 2; co zaś się tyczy długości pracy ogniw - różne są zasilania. Niektóre mają naprawdę duże straty energii. Szanuję Asmodusy, bo trzymają długo, w przeciwieństwie do np. Aegisa 100W, którego nie cierpię, bo ledwie wsadzę ogniwo a zaraz rozładowane. :)
By wiktorioff
#1903543
Czyli wychodziłoby na to, że z akumulatorami wszystko okej, a po prostu Drag tak szybko je rozładowuje. Dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1903544
Spadek napięcia jest tak duży że box sprawne batki uznaje za rozładowane. Przy 50W jest to normalne jak kupa złomu za grzałkę robi. Zakupując 30-35A akusy box odżyje i ty też.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2019, 13:53 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By wiktorioff
#1903545
PucH2 pisze:Spadek napięcia jest tak duży że box sprawne batki uznaje za rozładowane. Przy 50W jest to normalne. Zakupując 30-35A akusy box odżyje i ty też.

Mógłbyś mi polecić jakieś konkretne akusy?
Mam atomizer tfv12 Prince i grzałkę X6, jest na niej napisane że najlepiej palić na 80-100 W, ale w momencie jak tyle ustawiam to od razu robi się ogień i nie da się tego palić.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2019, 13:57 przez wiktorioff, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1903546
Nie przekraczam 25W to i problemów z batkami nie mam.
Awatar użytkownika
By Timi
#1903548
wiktorioff pisze:Paląc na 25W wygląda to tak jakbym nie paliła w ogóle.

A może byś tak wykazała się odrobiną samodzielności i zaczęła myśleć?
Wystarczy poczytać odrobinę forum, by zauważyć, że są różne parowniki i różne setupy/grzałki do nich.
Jeśli masz kupę żelastwa do rozgrzania, to musisz używać dużych mocy i tym samym szybko rozładowywać akumulatory.
Kupując parownik na własne grzałki i wyposażając go w delikatny setup wystarczy kilkanaście, max 25W i wszystko gra.
By Krasnal45
#1903549
Dałbym Ci dziewczyno setup pracujący na 12W i byłbym w stanie Cię udusić....
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1903550
Krasnal45 pisze:Dałbym Ci dziewczyno setup pracujący na 12W i byłbym w stanie Cię udusić....

Morderca. Ponury Żniwiarz.*SHOCK* :lol:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1903551
Ponury Żniwiarz na form :lol:
By wiktorioff
#1903552
Chyba po prostu nie do końca wcześniej zrozumiałam niektóre odpowiedzi :) Teraz już wiem i rozumiem, że akusy są ok tylko dużo mocy potrzeba i tak to potem wygląda. Przepraszam za zamieszanie i nieporozumienie :)
Awatar użytkownika
By Timi
#1903555
wiktorioff pisze:Chyba po prostu nie do końca wcześniej zrozumiałam niektóre odpowiedzi :) Teraz już wiem i rozumiem, że akusy są ok tylko dużo mocy potrzeba i tak to potem wygląda. Przepraszam za zamieszanie i nieporozumienie :)

Dokładnie tak. Dobre aku 18650 mają pojemność w okolicach 3000mAh. Najlepsze niewiele więcej. Tutaj niczego nie zmienisz, chyba, że nastąpi jakaś rewolucja technologiczna. Dlatego trzeba robić setupy, które pracują na małych mocach i tym samym są mało prądożerne.
Świat vapingu ostatnimi czasy zwariował przez zapotrzebowanie gówniarzerii na wielkie chmury. Gimbusom wydaje się, iż wielka chmura wymaga wielkich mocy, to mamy atomizery i grzałki pracujące > 100W. Tylko po co skoro podobne efekty można uzyskać nie przekraczając 30W?

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.