EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Haze
#1645854
Ponieważ ostatnio pojawiło się kilka fajnych grubasów (np. Dico no6, czy zapowiadany vt75) warto by sprawdzić co tam Panie słychać w temacie pojemności batek 26650. Wcześniej mierzyłem te baterie tylko na obciążeniu ciągłym 0,5 ohma bo oczywiście w SX-a nie wchodzą 26650, no ale od kiedy zostałem szczęśliwym posiadaczem No6 mogę już to zrobić (i każdy kto ma tego moda :wink: ). W sumie to mam w tej chwili pomierzone dopiero 2 sztuki i to tak "na szybko" więc normalnie nie zaczynałbym tego wątku na tym etapie pomiarów, ale ponieważ dostaję coraz więcej pytań typu "jakie baterie 26650 polecasz do mojego xyz?" to jednak napiszę, że:

po wstępnych testach wydaje się, że jeśli chodzi o zasilanie do elektroników to doskonały KeepPower 4200 został zdetronizowany przez ... zielone Efesty 40A :shock:

Podaję wyniki uzyskane/pomierzone na Dico No6, przy mocy 20W:
* KeepPower 4200: 3005 mAh,
* Efest 40A: 3200 mAh.

Powtarzam, że to tylko taki wstępny rekon, wprawdzie dość wiarygodny ale potwierdzenie będzie za jakiś tydzień, kiedy zweryfikuję pomiary. Dojdzie też parę innych batek, i od razu uprzedzam pytania: tak, planuję sprawdzić też Baseny :wink: , ale trochę później jak dotrą razem z zamówionym vt75.
Awatar użytkownika
By einon
#1645965
Jeszcze fotka w gratisie:


@Haze
Jak chcesz to podesle ci specyfikacje sprzetu na jakim Mooch pracuje, ew. do wygooglowania jest.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Haze
#1645974
einon pisze:@Haze
Jak chcesz to podesle ci specyfikacje sprzetu na jakim Mooch pracuje, ew. do wygooglowania jest.

Dzięki, bywam na ECF więc sobie znajdę.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1646024
Niemniej, po niedawnych "rewelacjach" dot. efestów, nie byłbym zawsze i do końca pewien - co naprawdę masz pod fioletową koszulką? ;)
Awatar użytkownika
By einon
#1646066
Szaddam pisze:Niemniej, po niedawnych "rewelacjach" dot. efestów, nie byłbym zawsze i do końca pewien - co naprawdę masz pod fioletową koszulką? ;)

Pod fioletowa wyszlo ze jest to samo co pod awt zoltymi, a zielone podobno maja juz lepsze ogniwo. Mooch sprawdza po 2 "takie same baterie" zeby porownac wyniki ale jak najbardziej trzeba byc ostroznym bo nie wiadomo czy bateria nie byla np podwojnie rewrapowana.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1646067
Ok, ale w TYM KONKRETNYM przypadku.
Ale znane są przypadki, że pod jednym fioletowym brandem sprzedawane były różnej produkcji ogniwa (niby o podobnych parametrach). I o tym pisałem.
Awatar użytkownika
By einon
#1646082
Tak dokladnie, dostawcy kupuja je z roznych zrodel a my kupujemy od roznych sprzedawcow. Ja kupuje batki tylko od Torchiego(Szkocki odpowiednik Moocha) u niego do kazdej batki mozna zobaczyc wykres.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1646254
Haze pisze:Ponieważ ostatnio pojawiło się kilka fajnych grubasów (np. Dico no6, czy zapowiadany vt75) warto by sprawdzić co tam Panie słychać w temacie pojemności batek 26650. Wcześniej mierzyłem te baterie tylko na obciążeniu ciągłym 0,5 ohma bo oczywiście w SX-a nie wchodzą 26650, no ale od kiedy zostałem szczęśliwym posiadaczem No6 mogę już to zrobić (i każdy kto ma tego moda :wink: ). W sumie to mam w tej chwili pomierzone dopiero 2 sztuki i to tak "na szybko" więc normalnie nie zaczynałbym tego wątku na tym etapie pomiarów, ale ponieważ dostaję coraz więcej pytań typu "jakie baterie 26650 polecasz do mojego xyz?" to jednak napiszę, że:

po wstępnych testach wydaje się, że jeśli chodzi o zasilanie do elektroników to doskonały KeepPower 4200 został zdetronizowany przez ... zielone Efesty 40A :shock:

Podaję wyniki uzyskane/pomierzone na Dico No6, przy mocy 20W:
* KeepPower 4200: 3005 mAh,
* Efest 40A: 3200 mAh.

Powtarzam, że to tylko taki wstępny rekon, wprawdzie dość wiarygodny ale potwierdzenie będzie za jakiś tydzień, kiedy zweryfikuję pomiary. Dojdzie też parę innych batek, i od razu uprzedzam pytania: tak, planuję sprawdzić też Baseny :wink: , ale trochę później jak dotrą razem z zamówionym vt75.


Moje KeepPowery się nieco rozbujały i teraz osiągają ponad 3100mAh co i tak wychodzi kiepsko zważywszy na to co jest napisane na koszulce.
A może to ładowarka nie doładowuje ich do pełna?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1646266
Fabrycznie pojemność mierzona jest przy rozładowaniu od 4,2V do 3V (lub 2,9V). Pomiar pojemności za pomocą Dicodesa zawsze będzie mniejszy bo końcowe napięcie rozładowania jest wyższe od tego stosowanego przez producentów akusów. Dlatego pojemność użyteczna jest mniejsza od tej zmierzonej przez producenta.
Awatar użytkownika
By Haze
#1646274
Goldi pisze:Fabrycznie pojemność mierzona jest przy rozładowaniu od 4,2V do 3V (lub 2,9V).

Obawiam się, że nawet do 2,5V :wink: I do tego przy małym prądzie, rzędu 1A - przy takich warunkach da się "wyciągnąć" pojemność zbliżoną do deklarowanej (sprawdzałem). Ale ma ona się nijak do naszych zastosowań, dlatego w moich tematach zawsze tłumaczyłem dlaczego używam słowa "użyteczna".
Awatar użytkownika
By einon
#1646314
Haze pisze:
Goldi pisze:Fabrycznie pojemność mierzona jest przy rozładowaniu od 4,2V do 3V (lub 2,9V).

Obawiam się, że nawet do 2,5V :wink: I do tego przy małym prądzie, rzędu 1A - przy takich warunkach da się "wyciągnąć" pojemność zbliżoną do deklarowanej (sprawdzałem). Ale ma ona się nijak do naszych zastosowań, dlatego w moich tematach zawsze tłumaczyłem dlaczego używam słowa "użyteczna".

Dokladnie, tutaj przyklad jak to wyglada np dla aoso ktore leca do mnie


I czekam na flasha z presy zeby zmienic odcinke dopiero przy 3v.....

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1732656
Dzięki Adamie za, jak zwykle, kawał dobrej roboty. Super ! *GOOD*

Nie wiem, albo mi się trafił z C9V jakieś "kulawsze" zielone Efesty (4200) albo...czas, jako staruszkowi, płynie nieliniowo ale zielony Efesty starczają mi na zdecydowanie krócej niż nonameowe Baseny. Nie mam oczywiście żadnych obiektywnych pomiarów ale przynajmniej warunki odczuwania identyczne - ten sam parownik, ten sam setup, te same nastawy mocowe na sterowniku (DNA75). I nie ma batka, Basen (czasowo) rulesss :lol:

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Haze
#1732679
Gwido67 pisze:Nie wiem, albo mi się trafił z C9V jakieś "kulawsze" zielone Efesty (4200) albo...czas, jako staruszkowi, płynie nieliniowo ale zielony Efesty starczają mi na zdecydowanie krócej niż nonameowe Baseny.

Możliwe. Możliwe też, że ja trafiłem na jakiegoś kiepskiego Basena. A poza tym to ja tego Efesta mam od zamierzchłych czasów, kupiłem jak tylko się pojawiły, następne serie mogły być już np. na innych ogniwach (jak to z Efestami bywało).
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1733107
Coś w takim razie musi być na rzeczy z tymi Vapower'ami, bo już dość dawno jak zgłębiałem temat ogniw 18350, to najbardziej polecanymi na Fasttech'owym forum, były właśnie Vapower 'y 18350. Wśród speców od ogniw na Fasttechu, króluje ichniejszy odpowiednik naszego Haze, niejaki Johny (jeśli się nie mylę). Wtedy podchodziłem do Vapowerów trochę sceptycznie, ale jak wynika z badań Haze'go nie ma się co obawiać, przynajmniej jeśli chodzi o użyteczną pojemność.
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.