EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Haze
#1254796
Batki 18500 to ostatni rozmiar, którego nie przetestowałem przy obciążeniu ciągłym 0,5 ohma (o 14500 nie wspominam bo to nie ta liga jeśli chodzi o obciążenie :mrgreen:). No więc czas najwyższy to zrobić!

Układ pomiarowy i warunki przeprowadzenia pomiarów pokazywałem już wielokrotnie, więc nie będę się powtarzał - tutaj można je sobie przypomnieć.


OBIEKTY POMIARÓW

Obrazek

Tak, WIEM, że zabrakło klasyki czyli AW wersjach klon i oryginał ale jakoś "wyszły mi" te batki i na dzień dzisiejszy nie mogłem ich pomierzyć. Zrobię to przy najbliższej okazji i uzupełnię wyniki.
Tak więc mamy od lewej:
* Keeppower 1100 mAh - ładowana 5-8 razy,
* TrustFire 1300 mAh - ładowana 3-5 razy,
* Efest 1000 mAh - ładowana 3-5 razy,
* Sanyo UR18500F 1700mAh - ładowana 20-25 razy.

Sanyo dodana tak trochę z rozpędu i z duszą na ramieniu :wink: bo o ile pamiętam to nie należy do szczególnie wysokoprądowych - co zresztą za chwilę wyjdzie...


No i WYNIKI

Obrazek

Przewidywalnie i bez rewelacji - pierwsza trójka trzyma napięcie całkowicie porównywalnie, wprawdzie TF kończy się trochę szybciej (po czasie 9:30 miała już tylko 2,85V więc przerwałem) ale za to kupowana na FT jest w o wiele lepszej cenie niż reszta.
Ciekawie zachowała się Sanyo - to nie pomyłka: w pierwszej minucie napięcie drastycznie poleciało w dół, a potem przez 3 minuty zaczęło się "odbudowywać" :shock: Niestety wiązało się to z gwałtownym przyrostem temperatury, więc w 7 minucie, kiedy temp. przekroczyła 62 stopnie przerwałem test - bateria była już wtedy nie do utrzymania w ręku... Widać to poniżej:

Obrazek

No i w sumie można niby powiedzieć, że kiepsko, tylko 10 minut... ALE jak się policzy pojemność jaka wychodzi z tej krzywej rozładowania to okazuje się, że jest ona całkiem blisko tego co zadeklarował producent:

Obrazek

I to w pomiarze, który jest dość daleki od wyidealizowanych warunków pomiarowych jakie zapewne ustalał producent - 0,5 ohma to dość drastyczne obciążenie dla tych batek ...


*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By E-Damian
#1254819
Keeppowery najlepiej wypadły jeśli dobrze odczytuje :) Haze ukłony ! Komu by się chciało :) a jednak ! Wielkie slowa uznania dobra robota
Awatar użytkownika
By Haze
#1254831
Dzięki Panowie, dobrze wiedzieć że ktoś to docenia :D Tak, KP wypadły najlepiej, ale w sumie to Efesty idą z nimi praktycznie łeb w łeb, więc decydująca jest cena ... (no i czas życia ale tego nie podejmuję się sprawdzać).
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1254835
Haze pisze:Dzięki Panowie, dobrze wiedzieć że ktoś to docenia :D Tak, KP wypadły najlepiej, ale w sumie to Efesty idą z nimi praktycznie łeb w łeb, więc decydująca jest cena ... (no i czas życia ale tego nie podejmuję się sprawdzać).


Adam,jeśli znasz kogoś kto tego nie docenia,daj znać...Moi ludzie.... :wink: :evil:

Wiem,też i z Twojego testu że KP są lepsze,ale w moim sklepie ich nie mieć niestety, :? a Efesty są i mogę kupić natychmiast.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1254842
@Haze, długo się powstrzymywałem ze słowami pochwały i uznania dla Twojej pracy w tym wątku, aby w nim specjalnie nie śmiecić, ale od dłuższego czasu jestem wielkim fanem Twoich opracowań, testów i recenzji, więc nie wypada mi nic innego jak złożyć kolejne ukłony w Twoim kierunku. Wspaniała robota. Gratuluję warsztatu.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1255036
MarioBernatti pisze:A ja dziękuje za to, że potwierdziłeś mi, abym dalej omijał ten rozmiar ogniw :)
1.5 cm mniejsze, a 2-3 razy gorsze i tylko troche tańsze od 18650


A ja Mario,nie mogę omijać tego rozmiaru i te informacje o ogniwach są dla mnie ważne.Jeden z,nielicznych co prawda,moich drewniaczków
uparł się na ten rozmiar i już. :-P.Nie che się zmniejszyć ani powiększyć drań! :-P.A szkoda,bo ogniw 350 i 650 mam sporo i dość dobrych.
Tak,swoją drogą to nie wiedziałem że KP robi też 500... :oops:
Awatar użytkownika
By bezi2
#1255047
Ja również jestem bardzo wdzięczny koledze Haze za testy.

Co do kalibru 18500 długo się przed nim broniłem ale obecnie najczęściej używam.
Awatar użytkownika
By sawas
#1255348
bezi2 pisze:Co do kalibru 18500 długo się przed nim broniłem ale obecnie najczęściej używam.

W końcu to kompromis możliwości, pojemności i wielkości.
Jak będzie AW to porównamy z efestami. Które i tak wypadły bardzo przyzwoicie.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1255379
sawas pisze:Jak będzie AW to porównamy z efestami. Które i tak wypadły bardzo przyzwoicie.


Dobrze by było porównać do tych nowych AW IMR 18490 1200mAh i 18A max. Same parametry wyglądają lepiej niż dobrze *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By jajo
#1255628
Używam tych czerwonych TrustFire z fucktecha od kwietnia tego roku. Cztery sztuki na przemian z Krakenem ~0,9Ohm. Po ponad półrocznej pracy żyją nadal. Czuć może delikatnie spadek pojemności ale przy tej cenie nie ma na co narzekać. Nic z nimi ciekawego się nie wydarzyło. 13 dolców to nawet jak miałbym je teraz wyrzucić to nie szkoda.
Już zamówiłem kolnych 6 sztuk.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1255650
Jeśli został poruszony temat żywotności, to mogę napisać, że Efesty Purple po około 300 cyklach ładowania straciły znacząco na pojemności i każde następne ładowanie było dość znacznie odczuwalne w zmiejszeniu ilości odparowanego liquidu.
Czyli żywotność tych aku stawiam na średnim poziomie. AW IMR wytrzymały ponad 400 ładowań i jeszcze dają radę, chociaż daje się już odczuć spadek pojemności.

--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By bofh
#1255680
Jest jeszcze ciekawa oferta w BTO http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=49202 czyli PANASONIC NCR18500 2000mAh Li-ION 3,7V 18,6x50,0mm. Na razie mam jeszcze trochę 500-ek w obiegu, ale jak się kiedyś skończą to myślę, że może być warta uwagi. Jej dłuższa rodzinka działa całkiem przyzwoicie, zwłaszcza że obciążenia u mnie nie są tak ekstremalne ;)
Awatar użytkownika
By sawas
#1277677
W tej wielkości, to AW nie są warte swojej ceny. Chyba, że żywotnością nadrabiaja. Ale klony i efesty też nie padsją jak muchy, a są sporo tańsze.

puknięto w szybkę
Awatar użytkownika
By bezi2
#1277700
Bardzo dziękuje - teraz mamy już pełen obraz sytuacji.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1280006
Adam, ale te AW to "stare" oryginalne (8A) 1100mAh, czy też "nowe" oryginalne (18A) 1200 mAh plus deklarowane 600 cykli rozładowania ? Pytam bo różnica przynajmniej w teoretycznych parametrach jednak znaczna.


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By saradonin
#1365751
Coś mi się zdawało, że KP "oszukują" 8) jak mi ładowarka pokazała, że wcisnęła ~1200mAh.
Jak tak można?! To tak jakby z butelki 0,5l ulubionego browarka wlać w szklanicę 560ml :roll:
AWT też widzę zacnie wypada zważywszy na zbliżoną cenę.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.