EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Agalloch
#106464
Wczoraj skomponowałem sobie pierwszy liquid własnej produkcji, na razie jest to zerówka, którą aromatyzuję produktami inawery, ale nie za bardzo podoba mi się ten liquid, bo jest bezbarwny. Aromaty Inawery też w większości nie dodadzą kolorku. Z kolei liquidy gotowe są zazwyczaj mniej lub bardziej żółte, albo nawet pomarańczowe, np. czekolada ma barwę stężonego dichromianu potasu 8) Skąd taka barwa? Tez bym chciał z własnego laboratorium wypuszczać kolorowe płyny :mrgreen:

Gdyby ktoś chciał np. skrytykować mój przepis na liquid, podaję go poniżej, w % i ml, jakie dodałem na 10 ml gotowego produktu:

Glikol 55% - 5,5 ml
Gliceryna (86%) 30% - 3,5 ml
Spirytus 6% - 0,6 ml
Woda dest. 9% - 0,4 ml

Liquid wyszedł niezły pod względem dymu - daje ładniejszą, gęstszą chmurkę, niż większość oryginalnych, które posiadam. Ma lekko słodkawy smak, który pochodzi chyba z alkoholu. Kopa nie daje, bo nikosi brak :wink:
Awatar użytkownika
By ubs
#106465
Znalazlem przyczyne slodkosci moich ostatnich mieszanek - to ostatnio zakupiona gliceryna.
Posiadam takze zapasy wczesniej zakupionej i ta stara nie jest taka slodka.
Awatar użytkownika
By DINGO
#106469
gliceryna jest zawsze slodka i to ona daje ten piękny slodkawy smak , dzieki któremu tak chetnie siegam po ep
Awatar użytkownika
By Agalloch
#106471
DINGO pisze:gliceryna jest zawsze slodka i to ona daje ten piękny slodkawy smak , dzieki któremu tak chetnie siegam po ep


glicerynę miałem z "Aveny", sprzedawaną w aptece, zresztą w identycznych buteleczkach, jak aromaty Inawery :mrgreen:
By user
#106481
Tak z ciekawości zapytam: Po co Ci kolorowy likłit?
Ja wolałbym na ten przykład bezbarwny :) Watki lepiej by wyglądały ;)
Awatar użytkownika
By Agalloch
#106485
reed pisze:Tak z ciekawości zapytam: Po co Ci kolorowy likłit?
Ja wolałbym na ten przykład bezbarwny :) Watki lepiej by wyglądały ;)


kolorowy byłby ładniejszy :mrgreen: Zgadzam się, że przy bezbarwnym łatwiej zaobserwować moment, kiedy watka jest już niepierwszej świeżości :)
By user
#106500
Agalloch pisze:
reed pisze:Tak z ciekawości zapytam: Po co Ci kolorowy likłit?
Ja wolałbym na ten przykład bezbarwny :) Watki lepiej by wyglądały ;)


kolorowy byłby ładniejszy :mrgreen: Zgadzam się, że przy bezbarwnym łatwiej zaobserwować moment, kiedy watka jest już niepierwszej świeżości :)


Mnie akurat kolor liquidu "nie rusza" Ale dałbym wiele za kolorowy dym. Szkoda, że jak na razie w e-fajkach to niemożliwe.
Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.