EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By TZPro1975
#1868389
Witam
Czy jest baza rba do tego atomizera.
Orginalne grzałki 0,7 ohm (w sklepie e..) - na ile daje się moc i z czego one są.
I w ogóle co sądzicie o tym atomizerze.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1868391
Baza RBA do takiego konusa? I tak nie ma żadnej pojemności. :D
Na grzałkach 0,7 celowałbym w 16-20W.
Tak się składa, że parownik posiadam. Leży wymyty w pudełku i to obrazuje moje zdanie :D
A tak bardziej serio: całkiem niezły jak na gotowca, jeśli chodzi stricte o wapowanie. U mnie kompletnie nie do użytku, ze względu na pojemność i sposób dolewania. Liquid znika w moment, a każde tankowanie to mordęga i konieczność wycierania parownika. Generalnie sprzęt z rodzaju "spróbowałem, ale może doczeka się kiedyś nowego właściciela".
By mattiasnoth
#1868408
Grzałki 0.7 są z kanthalu, teoretycznie od 18W do 23W ale ja by taką potestować najlepsze doznania miałem przy 20W.
Oczywiście, że jest baza RBA, ale jeśli chcesz już kręcić grzałki to zainteresuj się innymi atomizerami. Pod MTL np. bardzo odpowiada mi Ares.
By Baryua
#1868501
Baza RBA ma wszystko tak maciupeńkie, że lepiej nabyć dużo przyjemniejszy w obsłudze parownik RTA mtl, jak chociażby wspomniany powyżej Ares.
By BezimiennyII
#1868506
Do Nautka 1 jest baza RBA, wydaje mi się że powinna być kompatybilna z Nautkiem 2.
Faktycznie, na początku może sprawiać trochę trudności, szczególnie dla osoby dopiero zaczynającej kręcenie grzałek. Wystarczy trochę samozaparcia i dzięki bazie mamy najlepszego MTL'a na świecie 8) ( oczywiście mowa o jedynce, dwójki nie miałem okazji testować )
By TZPro1975
#1869597
Dziękuję za odpowiedzi, przyjemnie, że są ludzie, którzy dzielą się doświadczeniem.
Jeszcze tylko jedno pytanie: czy grzałki do nautilusa 2 są dobrej jakości, czy posłużą dajmy na to 2 tygodnie bez wyraźnej zmiany smaku.
Mam złe doświadczenia z fabrycznymi grzałkami do ego aio, i ciekawi mnie czy te od aspire są lepsze.
Uczepiłem się tego nautilusa, bo chciałbym mieć coś nie koniecznie pod MTL (na grzałkach 0,7) co by dobrze oddawało smak, nie koniecznie samemu kręcąc grzałki.
Ale nie zależy mi na jakiejś wielkiej chmurze ala just i smok.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1869602
Akurat aspire to jedna z firm bardziej dbających o jakość swoich grzałek fabrycznych. Co nie zmienia faktu, że wszędzie zdarzają się egzemplarze lepszej i gorszej jakości - zależy od partii produktu. Nikt też nie zagwarantuje, że nawet udana grzałka posłuży bez zarzutu konkretną ilość czasu, bo zależy to też w pewnym stopniu od użytkownika. Od sposobu przygotowania grzałki przed uruchomieniem, od tego co leje się w baniak, nawet od tego, co ja nazywam "kulturą wapowania" danej osoby.
By elbik
#1869619
Dokładnie jest tak jak pisze przedmówca. Ja rozpoczynałem przygodę z wapowaniem od tego atomizera i szczerze mówiąc jak na początek to jest to dobry wybór. Z grzałkami to loteria ponieważ jedna posłuży Ci spokojnie 3 tygodnie , a inna może nie wytrwać 3 dni. W dużej mierze zależy to od liquidów bo jeżeli będą zawierać dużo słodzików to i szybko będą padały grzałki.
Awatar użytkownika
By roll_nick
#1869766
@TZPro1975 To całkiem niezły parownik, ale sukcesu jedynki to on nie powieli, i słusznie. Zwróć tylko, proszę, uwagę na kolor i materiał z którego jest wykonany. Najlepiej jeślibyś miał możliwość pomacania. Kupowałem niedawno Mamie czarny, i jakiś czas później koledze srebrny. Nie sprawdziłem tego wcześniej, nawet mi do głowy nie przyszło, i dopiero przy srebrnym dowiedziałem się że są 2 rodzaje materiałów z którego Nautek ów jest wykonany, stal i aluminium:
Obrazek
To oczywiście moje subiektywne odczucie, ale materiał SS jest znacznie przyjemniejszy w obcowaniu. Sam dotyk stali jest przyjemniejszy, waga, i - mam wrażenie - ogólnie rozumiana jakość wykonania. Niby rozmiary identyczne, niby wszystko pasuje, ale SS jakiś taki... fajniejszy.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.