EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Barszczu
#1778137
Witam, jakiś czas temu zakupiłem używanego boxa Aspire Pegasus 70W, plus parownik Triton 2. W związku iż palę na 70 watach, zamieniłem oryginalne grzałki (0,5 ohm z zakresem pracy 40-45W oraz 0,3 ohm 55-60W) na grzałkę od iJust'a S (0,18 ohm 50-80W), wszystko byłoby ładnie pięknie, gdyby nie opóźnienie podczas palenia. Po naciśnięciu przycisku trzeba zaczekać chwilę na jakąkolwiek reakcję. Podczas kupna moda był w nim akumulator AWT 40A, lecz już swoje wysłużył i nawet przy pełnym naładowaniu, podczas palenia stan baterii spadał do 0, aż bateria na wyświetlaczu zaczynała migać (chmura też była słaba). Wymieniłem akumulator na samsunga 25R 20A (taki był dostępny w punkcie) i jest lepiej bo przy pełnym naładowaniu, podczas palenia bateria spada tylko do połowy, chmura też się poprawiała, lecz gdy bateria jest naładowana do połowy to podczas użytkowania spada również do 0 i miga. Czy zbyt słaby akumulator może być przyczyną długiego nagrzewania się grzałki? stąd to "opóźnienie? Jeśli tak, to jaki akumulator powinienem kupić? Coś z większą ilością A? Może jakiś konkretny model? Bardzo proszę o pomoc osób bardziej obeznanych w tym temacie, ponieważ nie chciałbym niepotrzebnie wydawać pieniędzy na nowy akumulator. Za wszystkie pomocne odpowiedzi z góry bardzo serdecznie dziękuję :)
By Krasnal45
#1778143
A nie da się wapować (a nie palić, w EIN nic się nie pali) na mniejszych mocach? Jak dorwiesz boxa 300W, to będziesz żyłował na 300W?
By Barszczu
#1778147
Mógłbym wapować np. na 50W ale po prostu 70 mi odpowiada. Tak czy siak zmniejszenie mocy nie rozwiązuje problemu :(
Awatar użytkownika
By skony20
#1778148
Barszczu pisze:Mógłbym wapować np. na 50W ale po prostu 70 mi odpowiada. Tak czy siak zmniejszenie mocy nie rozwiązuje problemu :(

Sorry musiałem
Buhahahahahahahaha

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1778150
Barszczu pisze:Mógłbym wapować np. na 50W ale po prostu 70 mi odpowiada. Tak czy siak zmniejszenie mocy nie rozwiązuje problemu :(

Barszczu pisze:Czym tak Cię rozśmieszyłem?

:palm2 :kulam
Awatar użytkownika
By bulit73
#1778151
Barszczu pisze:Mógłbym wapować np. na 50W ale po prostu 70 mi odpowiada. Tak czy siak zmniejszenie mocy nie rozwiązuje problemu :(


No przy tej grzałce na pewno nie. Gdybyś jednak założył 0,5om o której wcześniej pisałeś i wapował na 40W, to masz praktycznie o połowę mniejszą moc i wtedy żywotność aku się zwiększy.
Można też założyć grzałkę 1,8om (jeśli się nie mylę takowe do Tritona są) i wapować maks. do 20W.
Najpierw jednak zakup porządne aku :wink:
Awatar użytkownika
By skony20
#1778152
Barszczu pisze:Czym tak Cię rozśmieszyłem?

Swoimi preferencjami kit ze smakiem nawet nie o chmurę chodzi ważne żeby watów było dużo. Się nie dziw że się wszyscy śmiejemy koledzy ci podali tematy do poczytania więc czytaj ucz się. Będziesz wiedział że nawet na 20W może być fajnie
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1778155
Albo nawet na 11W.
Tyle, że to mało szpanerskie.
By Barszczu
#1778156
Akurat waty na jakich wapuję nie mają dla mnie jakiegoś większego znaczenia, natomiast wielkość chmury już tak, smak również. Założyłem ten temat bo się po prostu na tym nie znam, dlatego potrzebowałem pomocy osób bardziej w tym doświadczonych. Dostałem w odpowiedzi kilka linków, bardzo dziękuję, na pewno przeczytam i pewnie czegoś się nauczę. A co do treści tematu to przed zakupem nowego aku, spróbuję pierwsze kupić oryginalną grzałkę do tritona i sprawdzić co będzie. W każdym bądź razie, dzięki za cenne wskazówki. Pozdro.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1778158
Uprzedzam tylko, że grzałki Triton 1,8 służą do wapowania MTL i na niskich mocach.
Jak takiej przyłożysz to swoje ulubione xxW, to wytrzeszcz oczu może Cię już nie opuścić.
By Barszczu
#1778164
Miałem na myśli raczej 0,5 ohm, ewentualnie 0,3 ale dzięki za info. Wytrzeszcz oczu mi nie potrzebny :zakrecony
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.