EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By dawid.lis1995
#1368298
Witam. Mój problem wygląda także kupiłem owy sprzed z tematu pale na 0.5 ohm, próbowałem już wszystkich marek liqidow, 6 mg każdy liq drapie w gardło... wyglada na to że batka daje za duży prąd ale znajomy mi zasugerował żebym kupie grzałkę 1 om, jak myślcie będzie lepiej ?
By mikepolak
#1368307
Jeśli dopiero co zacząłeś wapować, to jest to kwestia przyzwyczajenia. Akurat 6mg to dość optymalna zawartość nikotyny w liquidzie, która nie powinna powodować uczucia drapania. Może spróbuj z liquidem o większej zawartości VG?
By szymon1234
#1368309
Grzałka 0,5ohm to jakieś ~15 Watt, a grzałka 1ohm to jakieś 30 Watt.
Spróbuj tą drugą grzałkę, bo 30 Watt na początek to dużo.

Napisz najlepiej jaki to lq, dowiemy, jaki ma skład.

Tak na przyszłość, najlepiej jakbyś kupił jakiegoś moda z regulowanym napięciem/mocą.
By dawid.lis1995
#1368313
Zaraz ci napisze jakich konkretnie używałem na tym sprzęcie a apropo sprzęt myślalem ze jak kupuie cos z wyższej półki za ponad 300 zl nie bedzie zadnych problemów :/
By Mastertext
#1368333
szymon1234 pisze:Grzałka 0,5ohm to jakieś ~15 Watt, a grzałka 1ohm to jakieś 30 Watt.
Spróbuj tą drugą grzałkę, bo 30 Watt na początek to dużo.

Napisz najlepiej jaki to lq, dowiemy, jaki ma skład.

Tak na przyszłość, najlepiej jakbyś kupił jakiegoś moda z regulowanym napięciem/mocą.


"Jak nie znas litel to nie podpowiadaj"

P=U^2/R
Przy napięciu 4V dla 1 Ohma jest 16W, a dla 0,5 ponad 32W, czyli odwrotnie niż napisałeś.
Dlatego na grzałce 1Ohm będzie łagodniej.
By szymon1234
#1368335
Właśnie z tego wzoru to policzyłem. Podałem 15/30 zamiast 16/32, bo wiadomo, że zawsze są spadki.

Przez przypadek pomyliłem się, pisząc posta. To już człowiek błędu popełnić nie może...
Awatar użytkownika
By Hunka
#1368350
dawid.lis1995 pisze:Witam. Mój problem wygląda także kupiłem owy sprzed z tematu pale na 0.5 ohm, próbowałem już wszystkich marek liqidow, 6 mg każdy liq drapie w gardło... wyglada na to że batka daje za duży prąd ale znajomy mi zasugerował żebym kupie grzałkę 1 om, jak myślcie będzie lepiej ?
Na forum używamy języka polskiego.
Kolejne wypowiedzi w podobnej formie zostaną wystrzelone z prędkością światła w bardziej stosowne miejsce.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.