EPF
Co z czym i jak mieszać.
By kreniu123
#1921897
Witam!
Panowie nowy jestem na forum jak coś nie tak to wybaczcie! pisze tu w takiej sprawie gdyż myślę nad kupnem GLICERYNA ROŚLINNA + GLIKOL PROPYLENOWY zestaw 1l wymieszać to 50/50 z tego powstanie mi baza lecz jak wiadomo nie samą baze sie pali i teraz pytanie aromaty spożywcze z allegro? można śmiało zalewać i palic? macie jakieś godne polecenia aromaty czy aukcje z której moge kupić? pale 0mg wiec nikotyna mnie nie interesuje. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1921902
jesli chodzi o proporcje gliceryny i glikolu pamietaj, że musi być przewaga gliceryny. Dlaczego? ano jak dolejesz aromat to ci za rzadki liquid wyjdzie. Załózmy, że robisz 100 ml liquidu, lej około 55 ml gliceryny i około 45 glikolu i reszta to aromat według uznania.
Maiart, Aromatyczny.pl, Inawera - polecam te sklepy, tu znajdziesz aromaty.
By kreniu123
#1921906
Dzięki wielkie naprawdę z tego co patrze sklepy bardzo fajne tego szukałem! Weź jeszcze doradź ile aromatu na ile bazy zeby to było dosyć dobre :) pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1921908
To tak nie dziala, każdy aromat może mieć inaczej. Na wiekszości aromatów lub w jego opisie masz sugerowane stężenie, ale w praktyce sam zdecydujesz ile aromatu daje ci zadawalający efekt. Sugerowane stężenie podawane jest w procentach. Jak do bazy na przykład w butelce o pojemności 10ml masz dolać 5% to tyle wlewasz aromatu. To nie technologia kosmiczna, wystarczy podstawowa wiedza z matmy.

Ps.
Allegro omijaj, to nie miejsce gdzie kupuje sie takie rzeczy.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1921918
To zależy od firmy przedewszystkim, rodzaju aromatu i czasem jak bardzo producent chce się zbliżyć do naturalnego smaku np owocu. Kupiłem ostatnio z nowej linii w edymie pomarańcze, skutek był odwrotny niż przy każdym dobrym aromacie. Im dłużej stał, tym był bardziej gorzki i mocniejszy. A np morela z TPA była wyczuwalna dopiero powyżej 10%. Nie da się jej bardziej według mnie skoncetrować, bo smak by się rozjechał tak jak w wyżej wspomnianej pomarańczy. Typowo deserowe słodkie aromaty zwykle nie przekracza się 5% bo robi się ulep. A tytonie rzadko przekraczam 2.5%. Także nie da się jasno określić dawkowania, bo każdy ma inne kubki smakowe.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.