EPF
http://maiart.pl/
By MaiArt
#1729761
Po wprowadzeniu zapisów (nieszczęsnej) ustawy i zmianie regulaminu, nie posiadamy już naszej zakładki i cała nasza działalność na Forum musi się zawrzeć w jednym wątku. W związku z powyższym, pozwalamy sobie na założenie tego tematu i serdecznie zapraszamy do zadawania nam pytań tylko w tym miejscu, gdyż tylko tutaj możemy na nie swobodnie odpowiadać :D

W powyższym wątku znajdą Państwo również wszelakiego typu informacje na temat nowości, charakterystyki aromatów (parametry fizykochemiczne), informacje o dozowaniu oraz przepisy pozwalające na samodzielne komponowanie mieszanek wieloskładnikowych *CZAJNICZEK*

Serdecznie zapraszamy do dyskusji :D

I na dobry początek:
toska pisze:Kiedy w wapujemy będzie aro. cynamon ?

Aromat cynamonowy jest już dostępny :D
By MaiArt
#1730386
Przepis na pyszne truskawki z czekoladą autorstwa jednego z naszych kolegów z Forum :piwo

Aromat "Truskawka" 2,5%
Aromat "Czekolada" 3,0%

Kompozycja ta w ciągu kilku najbliższych dni pojawi się w naszej ofercie jako gotowa mieszanka :D

Ze swojej strony polecamy naszą mieszankę deserową składającą się z następujących aromatów:
Aromat "Banan" 3,0% obj.
Aromat "Biszkopt" 2,0% obj.
Aromat "Nugat" 3,0% obj.

Serdecznie zapraszamy do wspólnych prac z wykorzystaniem aromatów MaiArt :D
By vandzik
#1730948
To ja tradycyjnie pomarudzę na temat "Tabakiery", której wciąż ani widu, ani słychu. A miała być pod koniec wakacji dostępna...
By MaiArt
#1730964
W chwili obecnej nie prowadzimy już samodzielnej sprzedaży detalicznej i dostępność produktów jest uzależniona od zamówień naszych dystrybutorów. Jeżeli pojawi się z ich strony zapotrzebowanie, to w każdej chwili jesteśmy w stanie wyprodukować aromat o który Pan pyta (wszystkie produkty cały czas wytwarzane są na zamowienie). Czas realizacji wynikający z technologii produkcji to ok 2-3 tygodnie.
By Risto
#1731011
Widziałem w Waszym sklepie internetowym aromaty o smaku brzoskwini i pomarańczy.
Dwa sklepy internetowe, które sprzedają Wasze aromaty, akurat tych smaków nie posiadają.
Ja się pytałem w wątku jednego z tych sklepów, czy będzie miał aromaty o tych smakach, ale jak na razie zero odzewu.
Zapytam się wprost, czy wytwarzacie jeszcze aromaty o tych smakach, bo wątpię, żeby sklepy nie chciały mieć ich w swojej ofercie?
By MaiArt
#1731024
Oba aromaty są cały czas w naszej ofercie i znajdą się na 100% w najbliższej dostawie do naszego autoryzowanego dystrybutora w Częstochowie (posiada cały asortyment).
Pozostałe firmy zamawiają produkty w ograniczonym zakresie i nie mamy żadnego wpływu na ich decyzje. Z tego co mi wiadomo, to jednak bardzo uważnie traktują Wasze głosy i jeżeli zasygnalizujecie swoje potrzeby, to często znajduje to odbicie w kształcie zamówienia ;)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1731080
A prace nad miętami się posuwają do przodu?
By MaiArt
#1731094
Cały czas nad tym pracujemy, lecz uzyskane efekty jeszcze nas nie satysfakcjonują w stopniu pozwalającym na wprowadzenie tych produktów do oferty.
Kończymy również pracę nad aromatem eukaliptusowym i (jeżeli przejdzie ostateczne testy) lada chwila trafi do sprzedaży.
Awatar użytkownika
By jajo
#1731136
To ja zapytam z goła o coś innego skoro sami pracujecie nad aromatami.
Wiele już wątków i pytań padło na forum o kopie kilku lq starych dostaw (zdaje się od Joye czy Boge) łódzkiego dostawcy na K.....
Chodzi o CML, MLB, Turkisch Tabacco i mieszanego z CML i MLB tzw Krzywcho liquidu.
Czy jesteście w stanie spróbować zrobić coś takiego?
Jakiś czas temu przy porządkach rzuciło mi się w oczy opakowanie po starym Kamikaze z lq w ustnikach od tanka. Czy mając taką próbkę bylibyście w stanie to skopiować. Może ktoś jeszcze coś znajdzie w szafce na dnie? Starsi waperzy na pewno z przyjemnością wrócili by do tego smaku.
Pozdrawiam
By MaiArt
#1731148
Bardzo mi przykro, lecz temat klonowania/szanowania praw autorskich był już omawiany i podjęliśmy decyzję, iż nie będziemy podejmować się tego typu działań.
W zamian za to oferujemy Państwu ok 120 naszych autorskich produktów i mamy nadzieje, iż znajdą Państwo wśród nich aromaty zaspokajające Wasze potrzeby. Jeśli nie... to będziemy pracować nad nowymi kompozycjacjami ;)

Edit
W chwili obecnej zastanawiamy się nad wprowadzeniem do swojej oferty aromatu lukrecji oraz anyżu. Są to jednak aromaty dość specyficzne i nie mamy pewności, czy znajdą nabywców...

Czy możemy prosić Państwa o pomoc w podjęciu decyzji?
By MaiArt
#1731849
Jest nam bardzo miło poinformować, iż nasza sieć dystrybucji stacjonarnej cały czas się rozwija i na dzień dzisiejszy aromaty MaiArt dostępne są już w 130 miejscowościach ;)
Jeżeli uzyskamy zgodę Administracji, to wstawimy listę wszystkich miast (nie możemy podać pełnych danych sklepów, gdyż mogłoby to zostać uznane za niedozwoloną reklamę) oraz namiary na naszego dystrybutora. Każdy zainteresowany otrzyma od niego adres sklepu w swojej okolicy ;)
Sklepy stacjonarne posiadają w swojej ofercie aromaty w buteleczkach szklanych z pipetką o pojemności 10 ml. Pierwsza wypuszczona na rynek seria produktów posiada pipetki szklane zakończone kuleczką. Najnowsze opakowania zaopatrzone są już w pipetki zakończone ostrym dzióbkiem.

A to dopiero początek...
Awatar użytkownika
By Mutango
#1731854
MaiArt pisze:(nie możemy podać pełnych danych sklepów, gdyż mogłoby to zostać uznane za niedozwoloną reklamę)

Nie możecie na własnej stronie internetowej podać listy sklepów z którymi współpracujecie? Mamy XXI wiek. Wystarczy jedno miejsce w sieci, w którym informacja się znajduje, a każdy gupi sobie znajdzie. Żadna durna ustawa nie powstrzyma przepływu informacji.
Awatar użytkownika
By aiji
#1731864
Ale podanie sklepów już tak, jeżeli mają EIN "na pokładzie".

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By aiji
#1731870
A któż chce się przekonać na własnej skórze?


Wysłane z mojego SM-N910C
By MaiArt
#1731875
Sieć dystrybucyjna sprzedająca aromaty MaiArt to typowe, niezależne sklepy z EIN i nie możemy podać ich nazw i adresów. W takich czasach przyszło nam żyć i (nad czym ubolewamy) trzeba respektować chore zapisy chorej ustawy w chorym kraju...
By FlashGordon
#1731940
MaiArt pisze:Sieć dystrybucyjna sprzedająca aromaty MaiArt to typowe, niezależne sklepy z EIN i nie możemy podać ich nazw i adresów. W takich czasach przyszło nam żyć i (nad czym ubolewamy) trzeba respektować chore zapisy chorej ustawy w chorym kraju...


Państwie, nie kraju.

Może się czepiam, ale kraj - ziemia, historia, naród, obyczaje, nie mają nic wspólnego z komunistycznym systemem, ustawami i prawem ;)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1731957
MaiArt pisze:Sieć dystrybucyjna sprzedająca aromaty MaiArt to typowe, niezależne sklepy z EIN i nie możemy podać ich nazw i adresów. W takich czasach przyszło nam żyć i (nad czym ubolewamy) trzeba respektować chore zapisy chorej ustawy w chorym kraju...

Wydaje mi się że zaczynamy się zanurzać w coraz gęstszych oparach absurdu. Rozumiem, że na jakimś forum mogą zabronić podawania tego typu informacji, czy nawet na ryjbuku... ale na własnej stronie? Pan Jurczyński, kierownik zamieszania, ma na stronie firmowej wyszukiwarkę, w której można odnaleźć każdy z jego ośmiuset sklepów z e-papierosami. Ze wszystkimi szczegółami, adresami, numerami telefonów oraz z dokładnym wskazaniem położenia na google maps. I jakoś nikt nie uznaje tego za reklamę, tylko ponoć za suchą informację handlową.
A tutaj proszę bardzo, ktoś sprzedaje towar beznikotynowy, nie objęty ustawą... i boi się podać miejsca, w którym można go nabyć. Toż to zaczyna być chore.
By MaiArt
#1731969
Adresy sklepów stacjonarnych zostaną podane na naszej stronie domowej po jej gruntownej przebudowie (co zajmie nam jeszcze troszkę czasu).
W chwili obecnej mówimy o podaniu tych danych na Forum i stąd nasza daleko posunięta ostrożność...

Edit
Uzyskaliśmy zgodę Administratora ;) Dziękujemy ;)
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1732026
Dzień dobry,
drogi MaiArcie, to że Wasza "stara" baza Traveller była genialna to poza dyskusją. Uraczyliście nas aromatem Traveller i każdy ,w tej nowej, obrzydliwej, rzeczywistości może sobie jakąś bliższą bądź dalszą namiastkę tamtej oryginalnej bazy upichcić. Brawo *CZAJNICZEK*

A co z drugą bazą premium, tj. Polar ? Ta baza również była wybitna, dla mnie z aromatami Apfelstrudel, czy ciacho truskawkowe wręcz fantastyczna *GOOD*
Pytanie - czy przewidujecie produkcję aromatu, który zaprawiłby bazowo, dowolną , czystą bazę nikotynową (bądź zerówkę), tak aby uzyskać coś na podobieństwo "starego" fantastycznego Polar ?

Ja bym prosił baaaaardzo o taki bazowy aromat ;)

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Przy okazji, gdyby ktoś dysponował jeszcze jakimiś zapasami bazy Polar i gotów był się ze mną podzielić to zapraszam na PW. Jak wpis powyższy jest niezgodny z Regulaminem, to z góry przepraszam i proszę się ze mną obejść okrutnie a sprawiedliwie :lol:
By MaiArt
#1732125
Baza o którą Pan pyta - "North pole" - jest otrzymywana na podstawie aromatu "Traveller" wzbogaconego o mentol. Może Pan ją bardzo łatwo otrzymać w warunkach domowych. W tym celu będą Panu potrzebne następujące komponenty:

1) Baza nikotynowa zawierająca minimum 70% VG
2) Aromat "Traveller"
3) 10% r-r mentolu w glikolu propylenowym.

Proszę wymiesać te składniki w proporcji:

87% baza nikotynowa
10% aromatu "Traveller"
3% roztworu mentolu

Całość proszę dobrze wymieszać i zapomnieć o buteleczce na minimum 2 tygodnie ;)
Awatar użytkownika
By Gniwder
#1734614
Riccardo pisze:Ciekawe. Może się skuszę, skoro tak Was tutaj uwielbiają...


To czekam z niecierpliwością na Twoje recenzje. Myślę, że dla takiego znawcy likworków tytoniowych, powinny się znaleźć jakieś darmowe aro do testów ;)
By MaiArt
#1734618
Od razu uprzedzam, iż (zgodnie z naszą filozofią tworzenia aromatów) aromaty tytoniowe nie mają nic wspólnego z "śmierdzielami", a popielniczki nawet z daleka nie widziały ;) Osoby szukające hardcoru raczej nie mają czego u nas szukać ;)
By MaiArt
#1734653
Mamy nadzieję, iż udało nam się dość dobrze odwzorować smaki. Nie nam jednak to oceniać i dlatego cały czas zapraszam do zapoznania się z opiniami naszych Klientów, gdyż tylko ta ocena jest obiektywna *SMOKEKING*
By MaiArt
#1735566
Przypominam, iż zgodnie z Regulaminem Forum nie mogę udzielać odpowiedzi na pytania zadawane w działach niedostępnych dla grupy dostawców. Chcąc uniknąć kolejnych ostrzeżeń (co będzie skutkować całkowitym usunięciem z Forum) - ostrze-enie-za-udzielenie-pomocy-w-dziale-liquidy-t115727.html - będę przenosił pytania do tego tematu :roll:

Pytania przeniesione z wątku post1735309.html?hilit=maiart#p1735309
gwynbleidd pisze:Mam pytanie do MaiArt , czy aromat custard można stosować solo , czy raczej tylko w mieszankach .


Aromat "Custard" jest gotową kompozycją wieloskładnikową o smaku kremu waniliowego i jest dedykowany dla koneserów tego typu smaków. Można go oczywiście również zastosować jako komponent w bardziej złożonych mieszankach i jedyne co nas tutaj ogranicza, to tylko nasza wyobraźnia ;)

lucaskiw pisze:(...) Kupiłem też czarną herbatę ale sam zapach mnie mega odrzucił. Smakuje tak samo jak pachnie?

Pańska uwaga dotyczy koncentratu aromatycznego czy liquidu otrzymanego z tego aromatu?
By MaiArt
#1735583
Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to nowe aromaty tytoniowe powinny pojawić się w sklepach internetowych pod koniec przyszłego tygodnia. Sklepy stacjonarne mają nieco większą inercję i tutaj ciężko podać jakikolwiek termin :D
By lucaskiw
#1735585
lucaskiw pisze:(...) Kupiłem też czarną herbatę ale sam zapach mnie mega odrzucił. Smakuje tak samo jak pachnie?


MaiArt pisze:Pańska uwaga dotyczy koncentratu aromatycznego czy liquidu otrzymanego z tego aromatu?


Aromatu. Od zmieszania powstrzymał mnie wlasnie zapach aromatu ;-)

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
By MaiArt
#1735668
Pojawią się nowe kompozycje wieloskładnikowe z silną nutą aromatyzowanego tytoniu fajkowego wzbogaconego o akcenty owocowe (np. śliwkę) ;) Pojawi się również (długo oczekiwana) "Tabakiera" ;)

lucaskiw pisze:
MaiArt pisze:Pańska uwaga dotyczy koncentratu aromatycznego czy liquidu otrzymanego z tego aromatu?


Aromatu. Od zmieszania powstrzymał mnie wlasnie zapach aromatu ;-)

Proszę się nie zrażać zapachem aromatu, gdyż jest to produkt skoncentrowany i pełnię swojego zapachu osiągnie dopiero po rozcieńczeniu. Jeżeli nie będzie on Panu odpowiadał, to bardzo prosto można go przetworzyć dodając niewielkie ilości aromatu cytryny i/lub bergamotki.
By Krasnal45
#1736260
Słów kilka odnośnie aromatu Amphore. Miałem chwilę przerwy od niego, więc samogon stał sobie i dojrzewał ok.miesiąca. Dopiero teraz wiśnia odeszła delikatnie w tło, a smak i zapach amfory, przepięknie otworzył swój bukiet. Wniosek? Ta tytoniówka potrzebuje duuużo czasu aby dojrzeć, a smak zmienia się praktycznie z tygodnia na tydzień.
By FlashGordon
#1736297
Często właśnie słyszę takie opowieści, że po 2-3tyg. LQ smakuje jakoś tam, a po 8 już zupełnie inaczej. Sam sprawdzam większość mieszanek w ten sposób i wg. mnie to nie czas, a setup i sprzęt. W tej chwili chmurzę mieszankę która na fodim zupełnie mi nie pasuje, zaś w bellusie smaczy zacnie.
Ludzie wapują na jakimś sprzęcie/setupie dany LQ, okazuje się paskudny rzucają w kąt, po 4msc znajdują zalewają inny sprzęt/setup i magia się dzieje.
By Krasnal45
#1736307
@FlashGordon
To nie magia :mrgreen: Masz rację po części, że co parownik i co setup, to inaczej odbiera się smak, jednak w moim akurat przypadku, dla każdego smaku, czy rodzaju smaku, mam przeznaczony inny atomizer. Czy to mesh, czy to spokojne Kayfuny, czy coś jeszcze bardziej zakręconego. Każdy z nich, zalewany jest czymś innym :)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1736309
Po części zgadzam się.
Np na merlinie tytoniowe mi nie smakują, za to na kayfunach, taifunach, hurricane już tak.
Z tym, że czas lezakowania ma znaczenie. Zwłaszcza w przypadku wieloskladnikowych liquidów. Tytoniowe potrzebują sporo czasu, ja nie tykam przed miesiącem, deserowe w większości po 10-14dniach, a owocowe praktycznie od razu(mimo to wolę zostawić na 7dni, by ewentualny posmak chemii znikł).
Lezżakowanie ma znaczenie.
By FlashGordon
#1736324
Ja nie mówię, że nie ma, ale bez przesady u mnie po max 2tyg wszystko znaczy dobrze, a robię czasem i z 10 aro, później zmiany są subtelne o wynikają raczej z tego że co jakiś czas otwieram butle i coś tam odparowuje.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1736359
Krasnal45 pisze:Słów kilka odnośnie aromatu Amphore. Miałem chwilę przerwy od niego, więc samogon stał sobie i dojrzewał ok.miesiąca. Dopiero teraz wiśnia odeszła delikatnie w tło, a smak i zapach amfory, przepięknie otworzył swój bukiet. Wniosek? Ta tytoniówka potrzebuje duuużo czasu aby dojrzeć, a smak zmienia się praktycznie z tygodnia na tydzień.

Miałem próbkę 2ml Amphory, to myślałem że przez pomyłkę wiśnię mi dali. Trzeba będzie spróbować jeszcze raz...
By MaiArt
#1736468
Aromat "Amphore" rzeczywiście może zmylić, gdyż w formie skoncentrowanej na pierwszy plan wybija sie nuta słodkiej wiśni przykrywającej pozostałe składowe kompozycji. Świeżo wymieszany liquid również charakteryzuje się mocnym akcentem wiśni i dopiero po kilku tygodniach wszystko się ułoży ;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.