EPF
Co z czym i jak mieszać.
By londrix
#1538881
Witam!

Jest to mój pierwszy post, także proszę o wyrozumiałość :)
Szukałem po necie i nie znalazłem info o moim "problemie". Dałem w cudzysłowie, ponieważ nie wiem, czy to problem z aromatem, czy ja coś źle robię.

Otóż zacząłem niedawno robić własne liquidy, więc kupiłem sobie dwie bazy Optimum (0mg i 24mg), do robienia liquidów 3mg pod Ijusta 2. Wyb rałem dwa smaki aromatów: Inewera Mix miętowy i TPA Blueberry. Zrobiłem z mięty mieszankęi typu 1ml - 24mg, 8ml - 0mg, 1ml aromatu. Po mniej więcej 24h +- 2h spróbowałem i był taki spoko mrożący, smaczek podpasował. Potem zrobiłem w takich samych proporcjach liquid z aromatem TPA Blueberry. Odczekałem znów 24h +- 2h, zalałem, spróbowałem i praktycznie nie czuć smaku tej borówki. Zaznaczę, że po powąchaniu samego aromatu zapach też był ledwo wyczuwalny.

To jest normalne, czy aromat jakiś niedobry? A może ja coś poknociłem.

Proszę bardzo o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lelek6
#1538893
Oprócz tego, że 24h to trochę za mało aby liquid zdążył się "przegryźć", to wszystko zrobiłeś dobrze. Przekonałeś się przy okazji na własnej skórze, że niektóre aromaty są bardziej, niektóre mniej intensywne. Na tym własnie polega zabawa, żeby samodzielnie dojść do wiedzy, jakie stężenie którego aromatu jest dla Ciebie najlepsze.

Pozdrawiam
By londrix
#1538933
Z tym, że mój aromat jak i liquid praktycznie w ogóle nie pachną, a liquid w ogóle nie ma smaku. Czuć jedynie delikatnie posmak poprzedniego liquidu (po około już dziś trzech dniach). Kolorek aromatu przybrało, to nie wiem mam to tydzień czy dwa trzymać, żeby coś poczuć?
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1538950
Niektóre aromaty mają lepszą, inne gorszą wydajność. Porób sobie małe próbki i sprawdzaj, jakie stężenie aromatu będzie dla Ciebie najlepsze. Opinie o różnych stężeniach (subiektywne każdego użytkownika, rozumiesz...), stosowane dawki aromatów, czyli jakiś tam zbiór podpowiedzi znajdziesz m.in. tu: http://www.e-papierosy-forum.pl/topic20817.html.
By ewaldus
#1539002
londrix pisze:Z tym, że mój aromat jak i liquid praktycznie w ogóle nie pachną, a liquid w ogóle nie ma smaku. Czuć jedynie delikatnie posmak poprzedniego liquidu (po około już dziś trzech dniach). Kolorek aromatu przybrało, to nie wiem mam to tydzień czy dwa trzymać, żeby coś poczuć?

Tydzień, to minimum.
By londrix
#1539006
Dobra.
To w takim razie zwiększę delikatnie stężenie i zostawię jeszcze na kilka dni i wtedy będę próbował jeszcze raz.

Dzięki
Awatar użytkownika
By Ajks28165
#1552579
londrix pisze:To w takim razie zwiększę delikatnie stężenie i zostawię jeszcze na kilka dni i wtedy będę próbował jeszcze raz.


Daj znać jak smakuje , zamawiałem ostatnio ten sam aromat i te same problemy , myślałem że to moja wina albo lipna sztuka sie trafiła , też spróbuje z 10ml zrobić i odczekać troche :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Abiz
#1552652
Robiłem na tym aromacie.. :D Nawet gdy jest go ponad połowa to jest ledwo wyczuwalny, polecam robić minimum 13% aromatu. Jeśli mieszamy ten aromat z innymi, musi być go co najmniej 60-65% na tle innych aromatów aby był wyczuwalny.
Awatar użytkownika
By Ajks28165
#1552902
Trochę nie wesoło , i nawet po leżakowaniu takie ogromne steżenie musi być ?:D strasznie ciekaw jestem tego smaku
Awatar użytkownika
By marehel
#1553103
Tak jak napisał @prymus140 wystarczy 10%, w szczególnych przypadkach do 15% (zjarane kubki smakowe :D).
Aromat potrzebuje wyjątkowo długi okres leżakowania (u mnie min. 4 tyg.)
Jeśli dalej nie wyczujesz smaku to zmień setup atomizera :)
Awatar użytkownika
By Abiz
#1553158
Dzisiaj próbuję samogona po 2 tyg leżakowania, lecz zamieniłem Blueberry na Wild Blueberry też od TPA. Wrzuciłem tylko 10%, i 10% innych aromatów a mimo to bardzo dobrze czuć smak. Chyba jednak pozostanę przy Wild bo ma moim zdaniem dużo mocniejszy aromat.
Awatar użytkownika
By Ajks28165
#1553159
Często świeżaki już wapuje , postaram sie go zrobić wrzucić gdzieś i zapomnieć może przypomne sobie o nim za jakiś czas , pzozostaje stara dobra metoda ,, prób i błędów ''
Awatar użytkownika
By Grosik
#1631089
Odkopię trochę temat. Wczoraj wieczorem przyszło do mnie blueberry wild, zmieszałem 1ml aromatu z 19 ml bazy 50/50 od PuRa (5%), dzisiaj z ciekawości sprawdziłem i smak jest bardzo fajnie wyczuwalny. Nie wiem na czym wapujecie ale do owocówek polecam ss316l. Gdybym dodał tego aromatu z 10-15% to by mnie chyba na drugą stronę wykręciło.
By Nesar0
#1708451
Sa aromaty ktore sa dobre przy stężeniu 2-3% a inne ktore sa dopiero wyczuwalne przy stężeniu 15%+. Sam mam ten aromat i jest kilka mozliwosci. Twoj aromat długo był otwarty i aromat sie ulotnił albo poprostu dales za niskie stężenie. Fakt faktem mixy miętowe sa bardzo mocne wiec stawiałbym na to drugie.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.