EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By sieno26
#1392583
Witam, może mi ktoś powiedzieć cz jest jakaś różnica między aromatem a koncentratem?? Jest może tak że aromatu trzeba więcej kropel dodać w porównaniu do koncentratu żeby uzyskać pożądany smaczek??
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1392605
Zależy jaki i jakiego producenta. Zalewasz 3-6 próbek z różnym stężeniem aromatu, po tygodniu testujesz wstępnie, możesz wstępnie ocenić, jakie stężenie Ci pasuje. Zazwyczaj po tygodniu jest już w miarę ustabilizowany smak i aromat, choć różnie bywa. Zależy od aromatu i bazy.
Cierpliwości i wytrwałości życzę :D
Awatar użytkownika
By giena1977
#1392613
sieno26 pisze:Witam, może mi ktoś powiedzieć cz jest jakaś różnica między aromatem a koncentratem?? Jest może tak że aromatu trzeba więcej kropel dodać w porównaniu do koncentratu żeby uzyskać pożądany smaczek??


Dokładnie, koncentratu dajesz mniej, a aromatu więcej. Spróbuj na kilku małych próbkach, a znajdziesz stężenie, które będzie Ci najlepiej odpowiadać. Metoda prób i błędów prawie zawsze sprawdza się najlepiej :wink: Oczywiście najlepiej żeby próbki się przegryzły minimum tydzień...
Awatar użytkownika
By dzizas
#1392615
W opisach aromatów i koncentratów u producenta jest zwykle podany link do opisów testów. Już tam możesz zauważyć, że testerzy preferują różne stężenia. Ale dzięki temu masz podane widełki stężenia w których aromat/koncentrat komuś smakował. Bazując na tych widełkach robisz 3-4 próbki o różnych stężeniach i po 14 dniach leżakowania wybierasz to co Ci najlepiej smakuje.

A jeśli chodzi o aromat vs koncentrat tego samego smaku, to koncentratu trzeba dodawać mniej - ile? - odsyłam do testów bo nie ma generalnej zasady.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1392637
Ale i tak nie da rady ocenić, czy "koncentrat" jest stężony, a jeśli tak, to jak bardzo. Nie ma siły i przepisu, trzeba to empirycznie sprawdzić. Czyli buteleczki, próbki, eksperymenty + cierpliwość
By szymon1234
#1392641
U mnie zwykły to 18-22 krople/10ml, koncentrat 8-9 kropli.

Wysłane z mojego XT1032

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.