EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By Bart921
#1700759
Witam,

dawno dawno temu dostałem tutaj hejta za moje wymysły. Po miesiącach nauki jednak zbudowałem coś jeszcze sensowniejszego niż poprzednio(btw to co ostatnio wrzucałem działało jakieś pół roku, do momentu rozmontowania przeze mnie).

No i ukleiłem coś następującego, czemu nadałem nazwę Ampera Timer 2 jako iż jest to nowa konstrukcja, tym razem szeregowa, a także w innej obudowie(dużo mniejszej). Moc maksymalna tego cuda to 180W(aczkolwiek zabezpieczeń nie ma, ogranicza zaś prąd rozładowania akumulatorów). Luty nie są zimne, w środku nic się nie grzeje. Z kablami jest burdel, żeby nie grzebać lutownicą w środku jak coś padnie, tylko najpierw wyciągnąć z obudowy a potem odlutować. Generalnie działa cycuś.

W skrócie jest to mechanik na mosfecie IRLB3034 sterowany impulsem. Wyświetla dokładne napięcie na aku i przybliżone na grzałce. Woltomierz jest zasilany izolowaną przetwornicą aby świecił się w trybie pomiaru grzałki(kiedy nie odpalony pokazuje 0.0). Box jest odpalany na dotyk, a moc płynnie regulowana.














Awatar użytkownika
By Bart
#1700786
Mi się podoba przypomina mi samoróbkę którą używałem kilka lat temu :)

Akusy masz tam 30A?
Awatar użytkownika
By Bart921
#1700827
20. Ale nie używam pełnej mocy, to zabójstwo :D
Awatar użytkownika
By NIXIE_123
#1707259
Scalak w układzie regulacji PWM to 555? Jaka częstotliwość?
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1707450
Czort z częstotliwością, jakie jest wypełnienie impulsami na sekundę? PWM działa niezależnie od częstotliwości, to wypełnianie prądem w przedziale czasowym.
No i jakim cudem da się to zmierzyć zwykłym chińskim woltomierzem :monkey: Chyba że służy do pomiaru napięcia na akumulatorach.
Fajny boksio :) Bardzo przekombinowany, ale starannie :)
Awatar użytkownika
By NIXIE_123
#1707466
Owszem, z tym że jeżeli będzie za duża, to pasożytnicza pojemność bramki mosfetu sprawi że klucz nie będzie się domykał. Ne555 nie będzie nadążał z przeładowaniem tej pojemnośći i wtedy stosuje się drivery z 2 tranzystorów: NPN i PNP.
Awatar użytkownika
By Bart921
#1707694
NIXIE_123 pisze:Scalak w układzie regulacji PWM to 555? Jaka częstotliwość?

Dokładnie jest to Texas Instruments TLC555IP(CMOS, działa też w układzie równoległym, bodaj od 2.5V)

-- [scalono] 28 sie 2016, 01:34 --

Zepsulo pisze:Czort z częstotliwością, jakie jest wypełnienie impulsami na sekundę? PWM działa niezależnie od częstotliwości, to wypełnianie prądem w przedziale czasowym.
No i jakim cudem da się to zmierzyć zwykłym chińskim woltomierzem :monkey: Chyba że służy do pomiaru napięcia na akumulatorach.
Fajny boksio :) Bardzo przekombinowany, ale starannie :)


Nie liczyłem tego, częstotliwość to ok 1kHz. Po samym pisku słychać :P A jakim cudem? Póki co większość woltomierzy których użyłem ładnie to zaokrągla :) A jeżeli któryś by nie chciał- od czego są kondensatory? :P

-- [scalono] 28 sie 2016, 01:35 --

NIXIE_123 pisze:Owszem, z tym że jeżeli będzie za duża, to pasożytnicza pojemność bramki mosfetu sprawi że klucz nie będzie się domykał. Ne555 nie będzie nadążał z przeładowaniem tej pojemnośći i wtedy stosuje się drivery z 2 tranzystorów: NPN i PNP.



Nie liczyłem, ale jakiekolwiek niedomykanie powodowałoby, że tranzystor by się grzał. A takie coś nie występuje więc zakładam, że wszystko jest cycuś :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.