EPF
By mariusz777
#1746192
I jak najbardziej Ammiti jest tankiem dla początkujących takich jak My,prosta baza łatwa do ogarnięcia, i naprawdę ciężko coś na nim popsuć

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
By mariusz777
#1746196
To się doczytałem wcześniej że Kanthal A1, chodzi mi bardziej jakiej firmy ( brak firmy )albo markowy

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
By mariusz777
#1746200
Na błędach do celu. Zmiana lq.grzałki i waty i meta za nami

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
By Dżansjo
#1746960
AdamuS1987 pisze:[...]mam problem często grzałka strzela... Co jest tego powodem? za dużo waty za mało waty? oporność? waty (moc), liquid np. zawiera wode? trzy grzałki pod rząd i wszystkie ta sama bolączka... wtf? strach zbliżyć pyska...


Po pierwsze - to to "strzelanie" to jest nic innego jak efekt kombinacji szybkości rozgrzewania się drutu i gęstości (ubicia się) knota, który wciskasz w grzałkę.
Obecność wody w LQ owszem, wzmaga zjawisko ale jak jest źle drut/wata to i bez wody będzie strzelać, a jak jest dobrze to żadna woda nie przeszkadza. Tak się dzieje wtedy gdy LQ zaczyna się gotować i pękają bąble.
To nie ma NIC wspólnego z samym parownikiem jako takim. To na co się skarżysz to są przypadłości początkującego.
jeśli mogę coś podpowiedzieć:

Na początek daj sobie spokój z claptonem proponuję - i zrób z prostego drutu grzałkę typu "microcoil".
Drut 0.4 albo 0.5, 6-7 zwojów średnica wewn 3mm

Jak już Ci się uda (MC prawie zawsze wychodzą) dobrze dobrać ilość nośnika żeby nie było bobrzenia i fajnie dymiło bez żadnego strzelani ai skwierczenia, rozsuń tę samą grzałkę żeby już nie była MC tylko z odstępami.
Zobaczysz że - na 90% - pojawi się strzelanie/trzeszczenie. Znak że trzeba nieco zjechać z mocą i TROCHĘ z watą. W każdym razie pokombinować.
A jak już to odpali jak trzeba to jesteś fachura, czas na claptony i inne cuda na kiju. Po to żeby później, po wyszaleniu się, spokojnie wrócić do cichutkich, niestrzelających microcoili lub skrętek :-)

Claptony są "powolne". O ile nie wpakujesz w nie naprawdę dużej mocy, tak żeby szybko się rozgrzała - to zanim rdzeń rozgrzeje owijkę mija sporo czasu. W tym czasie zdarzają się naprawdę potężne strzały czasem.
Jak się chce kopcić na niewielkich-średnich mocach to albo naprawdę drobny clapton, cienki drut i owijka, albo(co u mnie się lepiej sprawdza) skrętka.
I pamiętaj że co jednemu tutaj pasuje i opisuje jako "bezproblemowy setup" to dla innego będzie nieakceptowalnym hardcore, gorącym, skwierczącym i nie mającym nic wspólnego z komfortową, gęstą nieparzącą chmurką wygenerowaną "na cicho".
Awatar użytkownika
By VRil
#1747334
I ja podepnę się pod temat ponieważ też mam problem z Ammitem .
Mam Merlina I Ammita .W jednym i drugim grzałka clapton bez odstępow 6 zwoi na 3mm około 0,8 oma .
W Merlinie ta grzałka zawsze chodzi jak należy i jest cicha a w Ammitcie zawsze mam konkretny duży strzał na początku a potem i tak jest lekkie skwierczenie .

Liquid z wodą odpada ,nastawy mocy też odpadają (próbowałem w górę i w dół ) .

Czy ten duży strzał liquidu na początku i potem gotowanie się liquidu oznacza ,hot spot którego nie widzę , nierównomierne rozgrzewanie grzałki ,zbyt duży transport liquidu ,lub zbyt mały transport przez co drut nie jest odpowiednio nasączony i ta mała ilość liquidu się gotuje ? ( często mam tak że po zrobieniu grzałki ,założeniu nośnika i nasączeniu przez chwilę jest cicho i nie strzela po zmontowaniu całości zaczyna się strzelanina )
By AdamuS1987
#1747756
Nie będę się wymądrzał bo walczyłem z tym ammitem trochę... teraz mogę powiedzieć, że setup mamy podobny a strzałów już nie mam. Trzeba bardzo zwrócić uwagę na wkładanie waty. Ja zmieniłem na fiber freaks i wkładam dosłownie listek. Końcówki mają być puszyste, a sama wata nie za luźna nie za sztywno włożona w grzałkę. Powiem szczerze jest super. Nie wiem jeszcze tylko dla czego się poci... ale może dojdę z czasem... Co jeszcze mogło mieć wpływ na brak strzałów to podgięcie grzałki trochę wyżej od air hole!
Awatar użytkownika
By VRil
#1747803
Ja sobie poradziłem w inny sposób . Oczywiście nie namawiam i zrobicie to na własną odpowiedzialność .
Rozwierciłem otwory doprowadzające liquid .Teraz mają 3,5 mmm :D
Nic mi nie strzela ,nie skwierczy itp . transport a właściwie nad transport aż za dobry a mimo to wycieków nie uświadczyłem .
Przez ten zabieg oddawanie smaku wzrosło co najmniej o 100% :D
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1747812
Bo to jest tank pod smak a nikt kto go szuka nie uzywa liquidow 70VG/30PG bo tam smaku jest niewiele. Na 50/50 i normalnych claptonach na 3mm problemow z transportem nie ma. Moze tylko teraz jak sa mrozy a ktos wapuje glownie na zewnatrz to sobie te otworki moze rozwiercic ale i tak mam wrazenie, ze na tym mrozie lepiej sie sprawuje jak chociazby Merlin. Po 10 dniach uzywania moj osobisty ranking jezeli chodzi o smak Avocado 24> Ammit>Merlin. Na Merlinie wapujac np Pinacolada od Maiart nie czulem ananasa, jego smak pojawil sie dopiero na Ammicie :)
Awatar użytkownika
By VRil
#1747822
Dodam jeszcze że w moim przypadku po zakupie jeszcze przed rozwierceniem pierwsze 2-3 setupy sprawowały się bardzo dobrze dla liquidów 50/50 czasami coś tam strzeliło lecz
na liquidach 30/70 i 20/80(Zamplowe zapasy ) już nie było tak ciekawie dla tego najpierw te otwory rozwierciłem z fabrycznych 2,5 mm na 3 mm .
Po tygodniu testów jeszcze to nie było to i dopiero ponowne rozwiercenie na 3,5 mm poskutkowało super transportem i pełną tęczą smakową w gębie :D
By AdamuS1987
#1747983
Dla czego mój ammit się poci u dołu??? Na pewno z watą jest wszystko ok. Nie wiem co z nim k... jest nie tak uszczelka gdzieś czy co...
Awatar użytkownika
By VRil
#1747997
Nie tylko u Ciebie :)
Też się zastanawiam czy to można rozebrać i czy tam w ogóle jest jakaś uszczelka .
By AdamuS1987
#1747999
Czyli zasada mojego mechanika... jak ci coś skrzypi w aucie pod głoś se muzykę! :) trzeba przywyknąć... ale lada dzień dojdzie Engine może będzie lepiej :) Z tego wszystkiego nie zauważyłem że już 3 dzień bez analoga!
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1748004
A taki legancki...., myślę że brak tu wyraźnie innowacji.
Awatar użytkownika
By VRil
#1748017
Na 100% poci się spod pierścienia i jest to typowe pocenie a nie lanie .Jak by się lało z air hole to to była by to już powódź i tego liquidu musiało być naprawdę sporo na dnie bazy .
Awatar użytkownika
By miron52
#1748022
@AdamuS1987 , nie od razu Kraków zbudowano. Najtrudniejsze jest pierwsze pięć lat. Potem nic nie przecieka, setupy działają od razu bez poprawek. Nuda. Trza szukać innych zajęć. :beer:
Smok Stick X8 baza RBA.

Witam, zakupiłem nie dawno Smok Stick X8 wcześniej[…]

Witam, niedawno zakupiłam Smok Vape Pen 22 i nie b[…]

Najlepsze cytaty z forum i nie tylko

Każde duże forum zasługuje na taki wątek i takiż z[…]

mój vape pen 22 nie działa :(

otóż tak, kupiłem vape pena 22 2 dni temu od koleg[…]