EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Shelby
#1835013
Cześć,

Parę dni temu zdecydowałem się przejść na elektroniczne papierosy. Wcześniej paliłem analogi, które postanowiłem odstawić z wiadomych powodów :) Poszperałem trochę w sieci szukając czegoś na początek. Czegoś prostego bez zbędnych fajerwerków- prosty i praktyczny. Kończy się płyn, dolewam i co jakiś czas wymieniam grzałkę. Nie kręci mnie np. wielkość wypuszczanej chmury. To cały czas nałóg a sprzęt miał mi służyć jedynie do zastąpienia analogowego papierosa. Wybór padł na EGO Aio

Mam pytanie dotyczące techniki używania tego e-papierosa. Drugiego dnia poczułem zapach spalenizny. Domyślam się, że grzałka się spaliła ale trochę ostygł i można było go dalej używać. Dzisiaj niestety już siadła do końca bo nawet po ostygnięciu czułem ten zapach. Wymieniłem ją więc na nową ze startera. Co do użytkowania była zakroplona na samym początku, dolewałem płynu tak przy 1/3 pojemności a po dolewce odczekiwałem ok 10min. Nie wiem czy może nie za długo przytrzymywałem przycisk? Zauważyłem, że małe zaciągnięcia przy przytrzymaniu przycisku ok 2sec są najbezpieczniejsze. Jak przytrzymam go przez 3sec i bardziej się zaciągnę to już góra się mocno nagrzewa i boje się że znowu grzałka się spali. Tak samo przy 3-4 wdechach w nie tak długim okresie czasu. Przepływ powietrza ustawiony jest po przeciwnych stronach. Czy papierosami z tej półki cenowej należy się krótko zaciągać żeby nie ryzykować?

Druga sprawa to sama grzałka. Będę musiał dokupić nową. Polecacie jakąś do tego modelu czy kupić te same co w zestawie startowym? Może jakiś inny producent?

Jestem na etapie w którym chciałbym jeszcze protestować tego EGO Aio i ogólnie przyzwyczajanie się do e-papierosów. Chociaż czytając forum widziałem, że kolejnym zestawem mógłby być Istick Pico bo jest często polecany. Moja dziewczyna już też jest bliska zakupy i przerzucenia się z analogów. Ale ona celuje w Innokin Endura T18E z uwagi na dostępne kolory :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1835017
Shelby pisze:Chociaż czytając forum widziałem, że kolejnym zestawem mógłby być Istick Pico bo jest często polecany.


Nie zastanawiaj się zbyt długo. Zostaw Aio jako awaryjne i zakup Pico. Z tego zestawu będziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
By AdwokatkaDiabla
#1835019
Shelby ,
idziesz dobrym tropem....
jest dosyc prawdopodbne ze naciskasz na przycisk duzo za wczesnie, w stosunku do momentu kiedy zaczynasz sie zaciagac...
Sprobuj dla testu , najpierw przylozyc e fajke do ust , zaczac ciagnac ( tylko chlopaki bez skojazen :PP ) i dopiero nacisnac przycisk ,
i przy koncowce tego jednego bucha zrobic odwrotnie..czyli najpierw puscic przycsk a pozniej zatrzymac wdech...

Jesli twoje podejzenia sa sluszne , to masz taka sytuacje , gdy nie wyrabia ci transport , czyli teoretycznie musisz porobic za pompe ssaca , zanim w ogole podasz napiecie.
Samochodziarskie porownianie jest chyba ok.

Wez jeszcze pod uwage ze mamy zime , i wszystkie plyny gestnieja , wiec trudniej sie transportuja na grzalki...
Sprobuj samodzielnie cos zmieszac , i kup baze o duzej zawartosci glikolu oraz jakis aromat.
By Krasnal45
#1835031
@Shelby
Spróbuj zaciągać się nie tak jak papierosem, najpierw do ust dopiero potem w płuco. Spróbuj bezpośrednio w płuco, tak jak oddychasz. Grzałka będzie miała lepsze chłodzenie.
Awatar użytkownika
By Shelby
#1835034
bulit73 pisze:Nie zastanawiaj się zbyt długo. Zostaw Aio jako awaryjne i zakup Pico. Z tego zestawu będziesz zadowolony.


No to utwierdziłeś mnie w tym, że to będzie dobry wybór na kolejnego e-papierosa :) Ale tak jak pisałem jeszcze chciałem tym się pobawić żeby stwierdzić, że warto się przerzucić na e-fajki.

AdwokatkaDiabla pisze:Sprobuj dla testu , najpierw przylozyc e fajke do ust , zaczac ciagnac ( tylko chlopaki bez skojazen :PP ) i dopiero nacisnac przycisk ,
i przy koncowce tego jednego bucha zrobic odwrotnie..czyli najpierw puscic przycsk a pozniej zatrzymac wdech...

Jesli twoje podejzenia sa sluszne , to masz taka sytuacje , gdy nie wyrabia ci transport , czyli teoretycznie musisz porobic za pompe ssaca , zanim w ogole podasz napiecie.
Samochodziarskie porownianie jest chyba ok.


Faktycznie ma to sens. Jutro potestuję taką technikę, zobaczymy :)

AdwokatkaDiabla pisze:Wez jeszcze pod uwage ze mamy zime , i wszystkie plyny gestnieja , wiec trudniej sie transportuja na grzalki...
Sprobuj samodzielnie cos zmieszac , i kup baze o duzej zawartosci glikolu oraz jakis aromat.


Zwrócę na to uwagę. Ale w częściej chyba palę w domu gdzie papieros stoi w temperaturze pokojowej. Dopiero parę dni się w to bawię a takie samogony to wyższa szkoła jazdy :) Jak uda mi się w to wkręcić dziewczynę to faktycznie chyba zaczniemy się w to bawić :)
Awatar użytkownika
By AdwokatkaDiabla
#1835088
Shelby , naprawdę nie ma się czego bać, w opisie to wygląda tragicznie, ale raz się spróbuję to nagle to wszystko z mieszaniem związane nabierze sensu.

Największym problemem jest fakt że ludziom się nie chce poświęcić trochę czasu i uwagi, a bez tego ani rusz.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Shelby
#1835254
Dzisiaj testowałem nową technikę i lepiej to szło :) Do tego mniejsze buchy i starałem się długo nie trzymać przycisku. Trochę się broniłem przed wdychaniem dopłucnie bo pamiętam, że na początku po kupieniu drapało mnie gardło więc używałem usta- płuca. Teraz już jest trochę lepiej, może się przyzwyczaiłem. To ustawienie powietrza też miałem nie najlepiej ustawione. Wcześniej miałem kropki po przeciwnych stronach a teraz widzę, że żeby je ograniczyć trzeba ustawić pod kątem ok. 90%.

Co do produkcji własnych płynów zaintrygowaliście mnie i zadałem pytanie w temacie początkujących :)

Dzięki!
Awatar użytkownika
By Shelby
#1838042
Przymierzam się do zrobienia własnej grzałki. Znalazłem filmik na YT gdzie autor "odświeża" starą grzałkę wymieniając drucik i watę.

Myślicie że da się poszerzyć otwory doprowadzające liquid do grzałki jakimś dremelem? Próbował ktoś może? Czy nie ma sensu się w to bawić i np. kupić bazę rba? z Tego co widziałem do Ego pasuje zestaw z Cubisa.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1838110
Shelby pisze:Czy nie ma sensu się w to bawić i np. kupić bazę rba?


Najlepiej kupić parownik RBA. Te są konstruowane pod własne grzałki, więc dopiero na nich osiągniesz pełnię możliwości. Bazy RBA to półśrodek - można się pobawić, ale po co się męczyć? Reanimowane fabrycznych grzałek? A idź pan w...

Proponuję zakupić Pico (samo zasilanie) + K5. Będziesz pan zadowolony :wink: .
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.