EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By skripi
#1073886
Hej, w związku z tym, że zaczęło się robić gorąco, a kieszenie w krótki portkach nie zapewniają odpowiedniej ochrony dla mojej caraveli, postanowiłem zrobić na szybko pokrowiec/smycz na moda z materiału mi najbliższego- z liny. Jestem żeglarzem więc caravela+oplotka z liny jest u mnie jak najbardziej na plus:) Chociaż wiem, że nie każdemu się może spodobać. A tak to wygląda:

Tuba 18650:










Tuba 18500:







Tuba 18350









Najbardziej zadowolony jestem z tuby 18650, ponieważ środek ciężkości jest tak umieszczony, że mod nie wisi poziomo tylko jest pochylony. W mniejszych tubach już troche słabiej to wygląda.
Od razu uprzedzę ataki : Oplotka jest tak wykonana (bez użycia kleju itp), że nie ma szans żeby mod się wysunął/wyślizgnął. Sama linka również ma wytrzymałość 50kg.
Wg mnie jest to TAŃSZA i chyba bezpieczniejsza alternatywa noszenia moda od pokrowców ze skórki.
Wrzucam bo może też ktoś siedzi w klimacie żeglarskim i akurat takie rozwiązanie mu się spodoba.
By sebastian335
#1073888
A gdy ktoś nie siedzi w klimacie, to może jakaś instrukcja wchodzi w grę?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1073890
Zaadoptowanie starej techniki do EP idealne. Kto w harcerstwie nie był to nie wykona ale popatrzeć może :) .
By sebastian335
#1073897
O i o to chodziło, dzięki skripi, jutro wypróbuje.
Awatar użytkownika
By maliniak
#1073900
PucH2 pisze:Zaadoptowanie starej techniki do EP idealne. Kto w harcerstwie nie był to nie wykona ale popatrzeć może :) .


Ja nie byłem i żeglarzem tez nie jestem, a umiem zrobić cos takiego.
By sebastian335
#1073905
Zapomniałem dodać- świetny pomysł.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1073908
maliniak pisze:
PucH2 pisze:Zaadoptowanie starej techniki do EP idealne. Kto w harcerstwie nie był to nie wykona ale popatrzeć może :) .


Ja nie byłem i żeglarzem tez nie jestem, a umiem zrobić cos takiego.

To tylko gratulować, bo tu lud pięknie po Polsku tylko pisze mimo że ma dwie lewe ręce :lol: .
Awatar użytkownika
By Ratio
#1073914
@maliniak - czekamy w takim razie na Twoją wersje pokrowca.
Super pomysł, genialny wręcz! W życiu bym czegoś podobnego sama nie zrobiła. A i wygląd pierwsza klasa. Gratulacje skripi :)

Tapatalk
Awatar użytkownika
By PucH2
#1073923
Jeszcze zakończyć karabińczykiem i można się bawić wszędzie latem.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1074005
Wersja a la`salamandra rewelacyjna!
Gratuluję pomysłu i zdolności.
Jutro założę tu Klub żeglarski; chyba nie ma? :-P
Będziesz prezesem jeśli przyniesiesz kuszę...nie ...kaszę...nie...
...ku.,..dobra, przynieś cokolwiek!
:wink:
Awatar użytkownika
By Goldi
#1074007
TommyBlack pisze:Jutro założę tu Klub żeglarski; chyba nie ma? :-P

Załóż dzisiaj. :D

P. S. Powiedzcie mi lepiej dlaczego nie mogę otworzyć żadnego zdjęcia z imageshack? :zakrecony
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1074020
Goldi pisze:
TommyBlack pisze:Jutro założę tu Klub żeglarski; chyba nie ma? :-P

Załóż dzisiaj. :D

P. S. Powiedzcie mi lepiej dlaczego nie mogę otworzyć żadnego zdjęcia z imageshack? :zakrecony


Goldi! Nie dawałem tam dziś żadnego zdjęcia!
Otwórz se piwo!
:-P
By skripi
#1074323
Użyłem 1mm (biała) 1.1mm ( pstrokata) 2mm (czarna)
Liny poszło od 3-4 metrów (lepiej kupić trochę więcej na wszelki wypadek)
By skripi
#1075171
Mała instrukcja:
1- robimy pętle i kładziemy na tubie. Koniec pętli w stronę przycisku
2,3,4- robimy oplotkę dłuższym końcem w dół ( w stronę przycisku) staramy się to robić równo i ciasno. Można dojść to końca tuby lub wedle uznania.
6,7,8- po zakończeniu oplatania przekładamy koniec liny (którym robiliśmy oplotkę) do zrobionej wcześniej pętli i przeciągamy całą pozostałą linę
8,9,10 - drugim końcem zacikamy pętlę do momentu wejścia pierwszego końca pod oplotkę, obcinem naddatek liny, opalamy jeśli lina nam się "rozpruła" i koniec:)







I tak to wygląda po opaleniu końca który ucieliśmy:



i efekt końcowy
http://imageshack.com/a/img836/2318/lvar.jpg

Koniec którym, ściągamy pętle można zrobić dłuższy (wtedy posłuży od razu jako smycz) lub wedle uznania.
Awatar użytkownika
By slr
#1075804
zuzel pisze:można to zrobić żyłka wędkarską będzie mniej widoczne :D


Najlepiej o średnicy 0.08 ;) Plecionka czy kawałek sznura muchowego od biedy też się nadadzą, a sam pomysł jest genialny w swej prostocie :)
Edit: Można wykorzystać do zapobiegania skręcenia się sznurka, wędkarskie krętliki ;p
Awatar użytkownika
By PucH2
#1075808
Zamiast żyłki kantal i w trasie nie braknie grzałek :) .
Awatar użytkownika
By slavo22
#1075819
Instrukcja lepsza niż w podręczniku żeglarskim :) Fajne, właśnie znalazłem taką samą linkę, zobacze jutro jak to będzie wyglądać.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1075946
BlackDeViil pisze:Wie ktoś gdzie w 3mieście dostanę takie linki?

Ostatnio widziałem w Decathlonie, co prawda w Warszawskim, ale asortyment mają ten sam w całej Polsce. Sprawdź jeszcze Leroy'a bo tam też dziś fajne linki widziałem.


Tapatalk
Awatar użytkownika
By PucH2
#1075952
BlackDeViil pisze:Wie ktoś gdzie w 3mieście dostanę takie linki?

Mi najbliżej tu http://www.zumi.pl/1925248,Sklepy_Metalowe_Dzwignia_w_Plonowski_i_R_Kaczmarek_Sp.J.,Gdansk,firma.html
dostaniesz też w każdym żeglarskim sklepie a ich trochę u nas jest.
By schwalba
#1076146
Ciężko jest ale z linką 1mm lub mniej. Byłem w castoramie, w Leroy Merlin, i w jednym mniejszym sklepiku... Na Allegro jedynie znalazłem ale tylko jedną aukcję.
Awatar użytkownika
By Auro
#1077165
Poszukaj sklepów żeglarskich u wujka Google :) będziesz miał naprawdę wielki wybór grubości i kolorów
Awatar użytkownika
By Skinner
#1082746
W Auchan (przynajmniej "moim") jest taka linka w narzędziach - 50 mb za ... 8zł :D

Na końcu zrobiłem sobie zaciskową pętelkę dzięki czemu nie ma problemu z przysmyczeniem. Można przełożyć przez nią parownik przed przykręceniem i mamy uchwyt do paska :)

Obrazek
By schwalba
#1083070
Skinner pisze:W Auchan (przynajmniej "moim") jest taka linka w narzędziach - 50 mb za ... 8zł :D

Na końcu zrobiłem sobie zaciskową pętelkę dzięki czemu nie ma problemu z przysmyczeniem. Można przełożyć przez nią parownik przed przykręceniem i mamy uchwyt do paska :)




Kolego powiedz jeszcze jakiej grubości jest ta twoja linka? szukam czegoś mniejszego niż 2mm.
Awatar użytkownika
By szpenio
#1189006
Witam.

Jako, że stałem się posiadaczem w/w rurki, a nie specjalnie przepadam za telescopami, pomyślałem żeby coś z tym zrobić.
Ogólnie wybrałem tego moda ze względu na na przycisk i powiem szczerze, że nie zawiodłem się.
Jednak te schodki po rozkręceniu na 18650 były dla mnie nie do przyjęcia :)

Do zniwelowanie tego użyłem najzwyklejszej linki/sznurka.
I oto co wyszło:

Obrazek

Obrazek

Na początku myślałem żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i przystosować do smyczy.
Okazało się, że uchwyt na karabińczyk byłby za nisko i w rezultacie rurka wisiała dokładnie w pozimie.
Więc obciąłem nadmiar sznura i wygląda to tak:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Acha.
Z aku w rozmiarze 18350 i ..500 nie korzystam, więc to był świadomy zabieg.
;)
Awatar użytkownika
By maksioo
#1189011
Choć pomysł z uchwytem na smycz według mnie nie trafiony to cała modyfikacja przypadła mi do gustu ;)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.