EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By krzych7756
#1912656
Siema, piszę o tym, bo już totalnie zgłupiałem. Generalnie jakiś czas temu zauważyłem, że ludzie co jakiś czas zwracają mi uwagę, iż pachnie mi z ust alkoholem, mimo że nie piję. Mówię sobie "okej, może mam cukrzycę" bo właśnie taki jest jej objaw. Zrobiłem cukier - wszystko w normie. Zrobiłem również próby watrobowe i badania krwi - też w normie. A z ust dalej mi daje alkoholem. I zauważyłem ostatnio, że właściwie najbardziej czuć ten zapach, gdy pale, a zwłaszcza po olejkach marki P1. I tu chciałbym zapytać, czy macie choćby podobny problem? To dziwne, że ten zapach jest najbardziej odczuwalny bezpośrednio po zaciągnięciu tym olejkiem. Czy oni tam kładą jakiś szitowy składnik, czy jak?
Awatar użytkownika
By pol
#1912659
Po pierwsze przestań palić i zacznij wapować/chmurzyć.
Po drugie przestań używać olejków. Zacznij używać e-liqud.

Przy dobrych e-liqudach też " z ust dalej mi daje alkoholem" czy tylko po P1?

Byłeś na kontroli u dentysty?
By krzych7756
#1912661
Zastosuję się do sugestii. U dentysty jeszcze nie byłem, ale mam w zamiarze, no i wydaje mi się z że czuć tylko po p1.
Awatar użytkownika
By pol
#1912662
krzych7756 pisze:.... wydaje mi się z że czuć tylko po p1.

Wylej je tam gdzie ich miejsce i zacznij sam mieszać e-liqudy. Wtedy masz większą pewność co inhalujesz.
By krzych7756
#1912674
Okej, właśnie dla próby umyłem zęby i posiedziałem tak dwie godziny - nie ma zapachu alkoholu z ust. Później zjadłem kanapkę i poczekałem pół godziny - zero zapachu. Później wziąłem olejek, napelnilem peta - wziąłem trzy buchy i już czuję posmak alkoholu. To jest niesamowite, kompletnie tego nie czaję.
Awatar użytkownika
By pol
#1912675
Na etykiecie " alkohol etylowy".....

https://starychemik.wordpress.com/e-papierosy-faq/
5. Jaką rolę w e-liquidach pełni dodatek alkoholu etylowego?
Alkohol etylowy (spirytus spożywczy) dodaje się zwykle do e-liquidu w celu zmniejszenia lepkości cieczy. Pewne ilości etanolu są też w aromatach, z których produkowany jest płyn. W warunkach domowych można użyć spirytusu spożywczego jako rozcieńczalnika, gdy płyn jest zbyt gęsty.

51. Czy ilość alkoholu etylowego występująca w e-liquidach może mieć wpływ na prowadzenie pojazdów?
Nie. Ilość alkoholu jest zbyt mała.

52. Czy alkohol etylowy występujący w e-liquidach da się wykryć alkomatem w powietrzu wydychanym przez e-palacza?
Nie. Ilość alkoholu jest zbyt mała.

53. Czy ilość alkoholu etylowego występująca w e-liquidach może źle wpływać na osoby leczące się z alkoholizmu?
Z czysto chemicznego/biochemicznego punktu widzenia takiego wpływu nie ma. Jeśli zużywamy 5 ml e-liquidu w ciągu dnia (wartość ekstremalna), to możemy wprowadzić do organizmu nie więcej niż 0,5 ml czyli 400 mg (0,4 g) etanolu. Tymczasem bakterie z natury obecne w naszym organizmie produkują w ciągu doby kilkanaście gramów etanolu. Tak więc razem z wdychaną chmurką możemy tylko śladowo zwiększyć ilość etanolu już obecnego w organizmie. Nie można też zapominać, że alkohol jest naturalnym składnikiem wielu owoców, które trzeźwiejący alkoholik spożywa przecież bez narażania się na powrót do nałogu.


******************
https://dziennikzachodni.pl/paliles-nie ... ar/3305276
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.