EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By serenity
Witam,

To już 3 dzień bez "sierściuchów" :) Uczę się dbania o mojego PEN-a m210, nalewania, ładowania, odsączania, itd. Bardzo polubiłem smak, "dymek" i całe to e-szaleństwo :)

Natomiast, nieco mnie niepokoją dziwne odczucia po e-paleniu. Dziś np. dwukrotnie czułem się niejako "przymulony", jakby pijany. Prawie mi się język plątał. Do tego ciepłe czoło, podwyższony puls, ból żołądka, niepokój. Czy może ktoś miał podobne doświadczenie ? Czy to są objawy odstawienia "analogów" czy może ja niewłaściwie palę - za dużo się zaciągam ?

A może, to działanie inhalowanego alkoholu, który znajduje się w liquidzie (około 4,5% w Mild Tobacco med) ? To dla mnie bardzo ważne, ponieważ jestem "uczulony" na alkohol. Nie mogę go spożywać pod żadną postacią. W związku z tym, rozważam nawet powrót do analogów (w sumie dla mnie, jednak mniejsze zło). A może są dobre Liquidy o smaku tobacco bez zawartości alkoholu ? A może te objawy to wcale nie wina składu liquidu. Sam już nie wiem. W Was nadzieja.

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam,

Paweł.

P.S. Czy tylko mi znikł banerek z licznikiem mojego e-palenia ?

Przenoszę do odpowiedniego działu. Tusia.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
Dobra.. załóżmy, że te dane są nawet zawyżone... policzmy...
Dziennie zużyjemy 2 ml płynu. Niech ma nawet 5% etanolu. Oznacza to przyjęcie 500 mg etanolu. Pół grama. Dawka niewykrywalna przez żaden alkomat. Mało tego - taką ilość alkoholu przyjmujemy w różnych innych płynach i potrawach.
Jednym słowem, dawka nieistotna.
Awatar użytkownika
By Marek Li
ECOpure Krystal 36mg/mL nie zawiera alkoholu, w zaznaczonym składzie ma 96% uwodnionej gliceryny i <4% nikotyny.
Możesz go rozcieńczać ECOmixem, który nie ma podanego alkoholu w składzie (ale ma to magiczne <3% inne, czyli nie wiadomo do końca co) lub sporządzoną samodzielnie mieszanką aptecznej gliceryny z dodatkiem wody do iniekcji. Własnoręcznie sporządzisz sobie ECOmixa :D Odrobina wody do gliceryny, tak aby nie był to roztwór zbyt wodnisty i nie ściekał po metalowej siateczce (czyli po knocie jak opisał to w książce Mirek) na grzałkę, bo przeleje się na baterię.
By serenity
Witam,

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za natychmiastowe odpowiedzi. Nieco się uspokoiłem :) Raz, że liquid ColinsS'a jest, jak zauważył Kijan77, bez dodatku alkoholu. Dwa, że StaryChemik podaje wymierne argumenty.
Ponieważ nie udało mi się, jak dotąd, znaleźć składu ColinsS'a zapytałem u źródła.

Dzięki !

Paweł.
Awatar użytkownika
By Tusia
StaryChemik pisze:Dobra.. załóżmy, że te dane są nawet zawyżone... policzmy...
Dziennie zużyjemy 2 ml płynu. Niech ma nawet 5% etanolu. Oznacza to przyjęcie 500 mg etanolu. Pół grama. Dawka niewykrywalna przez żaden alkomat. Mało tego - taką ilość alkoholu przyjmujemy w różnych innych płynach i potrawach.
Jednym słowem, dawka nieistotna.

Dawka nieistotna dla większości ale dla osoby, która nie może przyjmować alkoholu pod żadną postacią... istotna.
Takie "uczulone" osoby nawet nie mogą powąchać alkoholu.

Pawle, łap się za Eco Pure od Intellicig, nie ma alkoholu, pięknie dymi i jest na glicerynie roślinnej nie PG :wink:

Teraz zobaczyłam, że Colinss potwierdził Ci brak alkoholu w ich liquidzie :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
Tusiu - uwierz mi... z powietrza przyjmiesz większą dawkę!
Nie ma osób, które nie mogą przyjąć 500 mg etanolu bez szkody dla zdrowia. Po prostu nie ma. Włączam w to niemowlaki. Co do noworodków nie wypowiem się.

--- scalono --- Tusia.

Tusia pisze:Teraz zobaczyłam, że Colinss potwierdził Ci brak alkoholu w ich liquidzie :)

Gdzie???
By serenity
Hejka,

Co do ColinsS'a, wysłałem do nich maila z zapytaniem o skład. Odpowiedzi nie mam jeszcze, pewnie przyjdzie w poniedziałek. Przepraszam za niejasne sformułowanie tego zdania.

Tusia, bardzo Ci dziękuję za polecenie ECOpure, już prawie zamówiłem :) Jednakże na stronie dotyczącej ich liquidu doczytałem, że jednak jest jakiś alkohol:

"Linalol – jest to alkohol terpenowy o przyjemnym, różanym zapachu. Używa się go głównie jak surowca do produkcji witaminy E. Jest często stosowany jako aromat i smak":

http://www.e-papierosy.sklep.pl/index.p ... how&page=1

Masz rację Tusia, w moim przypadku, nawet wąchanie alkoholu nie jest wskazane.
Mam nadzieję, że z Waszą pomocą znajdę liquid bez alkoholu. Jeśli takiego nie ma, to mam wybór (jak zawsze): e-palić dalej, wrócić do analogów lub p r z e s t a ć całkowicie palić. Rzucić nie umiem, bo nie mam tzw. "silnej woli".

Pozdrawiam,

Paweł.
Awatar użytkownika
By Finlarod
Zawsze możesz sporządzać liquid beznikotynowy na bazie PG i dostępnych aromatów ;) Wtedy e-palenie będzie na pewno wymagało więcej silnej woli, ale to zawsze jakieś wyjście.
Awatar użytkownika
By Marek Li
Jednak człowiek pisze, pisze, a ludzie nie czytają :P
Zobacz mój wcześniejszy post w tym wątku.
W kartridżach jest wiele składników, w ECOpure ich nie ma - Intellicig ma inny skład do kartridży a inny do butelek.
W ECOpure Krystal jest tylko gliceryna, woda i nikotyna!
Awatar użytkownika
By Tusia
I sprawdźmy to, bo może są nowsze dane :
lesmie pisze:Aaa, zapomniałem o oryginalnym Wicked, widać że jeszcze inny skład od wszystkich pozostałych, wody tylko 10%, gliceryny aż 20%, bez alkoholu.
Gdyby Pudelka były o podobnym składzie, to można byłoby przypuszczać że pochodzą od Wicked, a prawdopodobnie pochodzą od Farsee, bo skład i proporcje składników praktycznie te same.

Z :arrow: viewtopic.php?f=37&t=384&start=0

Kto ma ten liquid aktualnie w domu i składzik przed oczami :?: :wink:
By guta
serenity pisze:Hejka,
Jednakże na stronie dotyczącej ich liquidu doczytałem, że jednak jest jakiś alkohol:

"Linalol – jest to alkohol terpenowy o przyjemnym, różanym zapachu. Używa się go głównie jak surowca do produkcji witaminy E. Jest często stosowany jako aromat i smak":

http://www.e-papierosy.sklep.pl/index.p ... how&page=1

Ale na tej stronie jedyne miejsce, gdzie wymieniony jest "linalol" to pod pozycją "Główne składniki wkładu IntelliCIG".

Natomiast..
"Główne składniki intellicig ECOpure: (>97%): Aqueous V/Glycerol, E/Maltol(2ethyl-3hydroxy-4pyrone), Deionized-water, Inne(<3%)"
(co Marek Li już próbował przeforsować)

Pozostaje pytanie co stanowi "Inne(<3%)".
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Gemini RTA błędy

Witam, ten parownik wariuje. Często po nalaniu Liq[…]

1700 dni bez analoga

Dziś stuknęło 1700 dni koledze matatiti Gratuluj[…]

Już lub dopiero 2100 dni :-)

Jak to miło zobaczyć na liczniku przybywające dni[…]