EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By gourmet
#1457308
Pacjent: Billow v.1 (ori) na modzie mechanicznym Private (klon). W parowniku dual coil 0,5 Ohm (grzałki fabryczne), zasilanie nowe 18650 AWT 35A z e-dyma.
Problem: w zależności jak ułoży się bateria przy wkładaniu do moda, albo nie grzeje się, albo grzeje się jeden biegun, albo grzeje się drugi biegun, co wskazywałoby na zwarcie.
1. Każda inna konfiguracja z baterią AWT (inny mod/inny parownik) działa bezproblemowo
2. Mam 2 identyczne akusy, zachowują się identycznie
3. Koszulki nie są uszkodzone, parownik wymyty, mod wyczyszczony preparatem Kontakt S.
4. Nie mam tymczasem innego zasilania, żeby sprawdzić parownik w tym setupie

Gdyby aku grzał się cały czas, sprawa byłaby oczywista. Czy zmienić setup w parowniku, czy przyczyny szukać gdzie indziej?
Obrazek
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1457348
Czy drut od grzałki przypadkiem nie ma za długich nóżek i nie robi czasem zwarcia do tulejki komina?
Też miałem podobny problem w subtanku i dość długo nie mogłem znaleść przyczyny. Raz działało dobrze, innym razem wszystko się grzało.

________________
Tapa tapa z es piątki.
By gourmet
#1457368
Nóżki z pewnością nie, są przycięte u nasady, co najwyżej jedna z grzałek - 3 mm grube. Niemniej to wykryłby miernik, więc chyba nie wina grzałek.
Awatar użytkownika
By Szary
#1457377
Sprawdź, czy center pin w parowniku Ci się nie poluzował. Jeśli jest odkręcony to może podnosić Ci z izolatora środkową część bazy. Ja tak miałem u siebie.


Sratapatalk
By gourmet
#1457400
Też nie, skręcony mocno.
By gourmet
#1463858
Chyba znalazłem przyczynę - wyrobiła się sprężyna pod switchem i najprawdopodobniej powodowała zwarcie (z p-tu widzenia konstrukcji moda to niemożliwe, chyba, że zwijała się do microcoila). Widać przebarwienie termiczne na środkowych zwojach, sama sprężyna ledwo odbija. Sprężynę z braku zamiennika zastąpiłem silikonowym kapturkiem i działa, oby jak najdłużej.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.