EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By parnt
#1820693
Jeżeli to prawda, to tak jak @LogerM napisał, mamy rok na działanie, jest to sporo i za razem mało czasu. Ale lepsze to niż nic - o ile to wszystko się potwierdzi w bliskiej przyszłości. Akcyza IHMO jest nie do uniknięcia, ale trzeba wywalczyć jakąś rozsądną cene, która nie zasieje takiej paniki, jaka miała miejsce 4 miesiące temu *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Tikos
#1823245
Witam

Czy coś już konkretnego wiadomo na temat stawki akcyzowej na 2018 rok?
Czy jest gdzieś procedowany projekt, który mówi o wspomnianej stawce 0%?

Pozdrawiam
Tikos
Awatar użytkownika
By LogerM
#1823255
Ustawa wróciła do pracy w podkomisji, stawka zerowa w roku 2018 jest wpisana w obecnie procedowanym druku 2093.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1823264
O, Dziękuję za nakierowanie. http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/ ... e/2093.pdf
No faktycznie, jest taki zapis w art.2 (tylko dlaczego wpisany na ostatniej stronie/ ;) ).
Rozumiem też, żeby zdążyli wejść z tym z początkiem stycznia to muszą uchwalić do 17-o grudnia?

No i jeszcze dziwnie brzmi ten art. 3:

"1. Posiadacz płynu do papierosów elektronicznych lub wyrobów
nowatorskich, wyprodukowanych na terytorium kraju, nabytych
wewnątrzwspólnotowa lub importowanych, przed dniem wejścia w życie niniejszej
ustawy, przeznaczonych do sprzedaży na terytorium kraju po dniu 31 grudnia
2018 r.,jest obowiązany oznaczyć je legalizacyjnymi znakami akcyzy.

2. Posiadacz płynu do papierosów elektronicznych lub wyrobów nowatorskich,
o których mowa w ust. 1, składa w urzędzie obsługującym ministra właściwego do
spraw finansów publicznych, do dnia 30 października 2018 r., wstępne
zapotrzebowanie na legalizacyjne znaki akcyzy. Przepis art. 125 ust. 5 ustawy
zmienianej w art. 1 stosuje się odpowiednio. "

Czyli, że co? Że sklepy nie posiadające składu celnego na swój towar w magazynie też? :shock:
Awatar użytkownika
By LogerM
#1823304
Tikos pisze:Rozumiem też, żeby zdążyli wejść z tym z początkiem stycznia to muszą uchwalić do 17-o grudnia?

Nie ma już szans na 1 stycznia, a obecny kształt ustawy zasadniczo eliminuje potrzebę pośpiechu. Ustawa wchodzi w życie 14 dni od ogłoszenia. Musiałaby zatem znaleźć się w dz. u. najpóźniej 17 grudnia; czyli za 9 dni. Aby tak mogło się stać musi odbyć się jeszcze co najmniej jedna komisja (być może nawet podkomisja i sprawozdanie w komisji) - komisja zaplanowana jest wstępnie na 13 grudnia. Potem trzecie czytanie będące zasadniczo kolejnym sprawozdaniem można od biedy zrobić to już 14 grudnia, choć biuro legislacyjne musiało by się bardzo sprężać. Potem jeszcze senat - być może wyrobiliby się z papierologią na 15 grudnia, zostaje jeszcze podpis prezydenta i wydanie dz. u - jest to niemożliwe dla aktu o tak niskim znaczeniu którego procedowanie w tym roku niczego nie zmienia. Mamy więc pewność, że nie mówimy już o 1 stycznia, a o jakiejś dacie w przyszłości, a to czy bezie to 10 stycznia czy 15 luty to już bez większej różnicy.

Tikos pisze:Czyli, że co? Że sklepy nie posiadające składu celnego na swój towar w magazynie też? :shock:

Posiadacz czyli dowolna osoba fizyczna lub prawna która posiada płyny z przeznaczenie do sprzedaży. Czyli tak, sklepy też, choć zapewne dostawcy będą tutaj dawać możliwość znakowania u nich. Od razu tylko dodam że w przypadku znaków legalizacyjnych to tylko kwestia zamówienia ich w US i opłacenia stosownych danin. Nie ma tutaj większej filozofii, coś jak zakup znaczków pocztowych.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1823305
Dziękuję, jesteś jak zawsze pomocny :)
Awatar użytkownika
By Drac0
#1823398
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale od stycznia 2018 cena teoretycznie nie powinna ulec zmianie?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1823399
Drac0 pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale od stycznia 2018 cena teoretycznie nie powinna ulec zmianie?

Dokładnie tak jak napisałeś. Cena powinna być bez zmian.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1823401
Na to bym już nie liczył. Terapii szokowej nie będzie ale wzrost cen do listopada murowany. Jakoś trzeba zarobić na te składy celne. Taki mamy klimat.
By damiks
#1824062
Właśnie trwa w sejmie trzecie czytanie ustawy o podatku akcyzowym.

Przyjęto zmiany, więc w 2018 roku akcyza będzie zerowa. Później 0,50 zł za ml.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2017, 23:53 przez damiks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1824066
Taki mamy klimat a te 0 akcyzy niech nikogo nie zwiedzie bo to już akcyza i trzeba rozliczać bazy zero też. Jak i premixy. Będzie się działo.
By damiks
#1824068
stacho pisze:
damiks pisze:Właśnie trwa w sejmie trzecie czytanie ustawy o podatku akcyzowym.

Przyjęto zmiany, więc w 2018 roku akcyza będzie zerowa. Później 0,50 gr za ml.


0,50 gr czy 50 gr ?

0,50 zł. Nie wiem dlaczego tam telefon zmienił mi zł na gr.
By orient
#1824165
Akcyza to nie zakaz. Kupić będziesz mógł, więc nie musisz. Ograniczenia ilości ml i stężenia nikotyny już masz i nic się tu nie zmienia. Możesz, jak chcesz zaoszczędzić, bo na pewno będzie drożej.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1824168
Wprawdzie to tylko odroczenie, ale jest rok czasu w zapasie. Przy czym, co do cen...hmm... Przygotowania do akcyzy producentów i dystrybutorów będą dość kosztowne i zapewne odbije sie to na cenach już wcześniej.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1824169
Podsumowanie zamieszczone na FB przez forumowy profil e-papierosyforum:

AKCYZA podsumowanie:

Pojawia się mnóstwo pytań i niejasności odnośnie stawki akcyzy, daty jej wejścia i obowiązków z tego wynikających dlatego postanowiliśmy zebrać wszystko w jednym krótkim wpisie.

1. Stawka akcyzy na rok 2018 została określona na 0PLN - oznacza to, że do 31 grudnia produkty sprzedawane w sklepach nie zostaną objęte dodatkowymi opłatami. Ponadto do końca roku 2018 płyny można produkować poza składem podatkowym bez dodatkowych utrudnień.
2. Od 1 stycznia 2019 roku stawka akcyzy na płyny do e-papierosów wyniesie 0,50PLN za każdy mililitr. Co oznacza podwyżkę ceny butelki 10ml o 6.15PLN (5PLN akcyzy i 1,15 VAT'u).
3. Akcyza dotyczy wszystkich płynów do uzupełniania, a więc również płynów BEZ NIKOTYNY jak i płynów z inną substancją czynną (np. CBD). Należy pamiętać, że to samo dotyczy samej gliceryny czy glikolu jeżeli w jakiś sposób wskazane jest jej przeznaczenie do użycia w EIN (np. sprzedaż w sklepach specjalistycznych).
4. Od 1 stycznia 2019 roku wszystkie płyny będą musiały być oznaczone znakami akcyzy. Płyny wyprodukowane po wejściu ustawy w życie normalnym znakiem akcyzy, a płyny starsze (wyprodukowane przed wejście ustawy w życie) znakami legalizacyjnymi.
5. Koszt znaków legalizacyjnych nie jest znany, jednakże wielu specjalistów twierdzi, że koszt ten będzie bardzo zbliżony do wartości znaków akcyzy (tzw. ukryta akcyza).
6. Każdy - nawet okazjonalny import płynów do uzupełniania powyżej 200ml zostaje odgórnie zakwalifikowany jako nabycie na cele handlowe.
7. Przesyłki z krajów cywilizowanych (w których nie obowiązuje akcyza) możliwe są po spełnieniu kilku wymagań; m.in.: przesyłka musi mieć charakter okazjonalny, ilość nie wskazuje na przeznaczenie handlowe (do 10ml), odbiorca nie jest zobowiązany do uiszczenia opłat na rzecz nadawcy (nie płacił za płyn lub przesyłkę).
8. Legalnie przez granicę można będzie przewieźć 50ml płynu w transporcie morskim lub lotniczym lub 10ml w innym rodzaju (z buta, rowerem, samochodem).
9. Dozwolona jest produkcja płynu na własne potrzeby.
By wertjacek
#1824171
Krasnal45 pisze:Przygotowania do akcyzy producentów i dystrybutorów będą dość kosztowne i zapewne odbije sie to na cenach już wcześniej.


to już jest od jakichś 2 miechów.Wystarczyła akcja z akcyzą i ruszyło,pierwsze że postraszymy klientów pisiorami,a po drugie trzeba szybko zarobić bo jak nie teraz to kiedy.Akcyza akcyzą ale jesli chodzi o nas klientów to każda ze stron bez mrugnięcia okiem nas oskubie.Akurat z nygusostwa kupuję gotowe bazy i widzę ile wydawałem a ile teraz wydaję.Baza 70/30 0mg kosztowała mnie w październiku 7zet,teraz 9,50.Po akcyzie nawet nie chcę przypuszczać
Awatar użytkownika
By PucH2
#1824172
matatiti pisze:6. Każdy - nawet okazjonalny import płynów do uzupełniania powyżej 200ml zostaje odgórnie zakwalifikowany jako nabycie na cele handlowe.
7. Przesyłki z krajów cywilizowanych (w których nie obowiązuje akcyza) możliwe są po spełnieniu kilku wymagań; m.in.: przesyłka musi mieć charakter okazjonalny, ilość nie wskazuje na przeznaczenie handlowe (do 10ml), odbiorca nie jest zobowiązany do uiszczenia opłat na rzecz nadawcy (nie płacił za płyn lub przesyłkę).
8. Legalnie przez granicę można będzie przewieźć 50ml płynu w transporcie morskim lub lotniczym lub 10ml w innym rodzaju (z buta, rowerem, samochodem).

Punkty 6-8 już od 2018r. Tak by Kowalski nie zapomniał jadąc na narty, bo się bardzo zdziwi przy odprawie jak zapomni :lol: .
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
Przeróbka grzałki eGo AIO

Witam. Jestem tu nowy. Od niedawna jestem posiada[…]

Kanger DRIPBOX 160W

[b]Witam chciałem się dowiedzieć jaką górę mogę za[…]

GX350 klapka.

Witam. Mam taki problem, a mianowicie w moim smoku[…]

Najlepsze smaczki z Hipzza i Virtusa

Jakie według was są najlepsze smaczki premixów z H[…]