EPF
Rozpoczynasz przygodę z elektronicznym papierosem i masz pytania? Tutaj właśnie możesz uzyskać na nie odpowiedź.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By Metju epapierosiarz
dzień dobry, mam trapiące mnie pytanie na które chciałbym znaleźć odpowiedź a raczej podpowiedź. Mianowicie chodzi o ładowarke do akusów- Xtar MC2. Czyktoś jej używał i wie czy nie niszczy ogniw (mają to być oczywiście akumulatory stosowane w G-Priv 220w). Pytam ponieważ mam taką w domu i mimo iż ładowałem nią nie jedno ogniwo to nie mam bladego pojęcia czy czy nie zaszkodzą tym od boxa jak i samemu boxowi. Założyłem ten temat bo popsułem swoją ładowarke a taką mam pod ręką i nie musiałbym tracić nie potrzebnie pieniędzy jeśli ta jest wystarczająca.
Awatar użytkownika
By miron52
Xtar to dobra marka ładowarek. MC2 ma mały prąd ładowania 0,5A, więc nie jest zbyt szybka. Ładowanie ogniw 18650 trwa 5-8h
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
miron52 pisze:Xtar to dobra marka ładowarek. MC2 ma mały prąd ładowania 0,5A, więc nie jest zbyt szybka. Ładowanie ogniw 18650 trwa 5-8h

Też chciałem sobie taką ładowarkę kupić i myślałem, że ładuje w zakresie 0,5 - 1 A w zależności jaki zasilacz podepniemy do ładowarki. Czyżbym się mylił?
Awatar użytkownika
By Krasnal45
zalecany zasilacz minimum 5V 0,5A, rekomendowane 5V 1A

prąd ładowania
w fazie CC 250 lub 500mA ±50mA (zależnie od wykorzystywanego źródła zasilania)

Nie poda więcej niż 500mA ±50mA, niezależnie od prądu zasilacza.
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
Ano. Zerknalem jeszcze raz na spec. tej ladowarki i faktycznie. Tak to jest jak sie pobieznie cos czyta. To Mc1 Plus laduje 0,5 A lub 1 A w zaleznosci od zasilacza.
By Metju epapierosiarz
Czyli tak jak myślałem, nie ma jakichś większych zastrzeżeń, tak? Prąd ładowania mi nie przeszkadza bo i tak moje vtc5 zostawiam na noc. Jedynym motywem mojej zapytajki była chęć zasięgnięcia porady. Dziękuje serdecznie

Witam! Jakie macie zdanie na temat, że E-Papierosy[…]

Próbowałem różnych aromatów tytoniowych a cały cza[…]

Kupno nowej efajki - porada!

Witam serdecznie, Od niemal roku posiadam Eleafa […]

E-Papieros do 100 zł.

Witam! Aktualnie palę jakieś 15-20 papierosów dzie[…]