EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By LasDuzy
#1783918
Witam, ostatnio spotkałem się z acetoina składzie w aromacie w stężeniu 1%, niby 0.1% gdy już wymieszamy z baza. Czy jest to dawka która warto się przejmować?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1783920
Stary Chemik pisze:"... acetoina jest podejrzewana o podobne działanie jak dwuacetyl i acetylopropionyl. Sprawa jest dość świeża, więc nie ma szczególnych badań dotyczących konkretnie acetoiny - są tylko wyniki badań na gryzoniach.
Ja osobiście jestem zwolennikiem tego, co mówi m.in. Farsalinos - że jeśli można uniknąć jakiegoś zagrożenia, to lepiej go unikać.
Istotne jest to, aby ludzie mieli informacje - a decyzję podejmują sami. Co do kwestii prawnych - na razie nie ma żadnej oficjalnej listy substancji zakazanych w liquidach. Dwuacetyl i acetylopropionyl są na liście substancji podejrzewanych o negatywne działanie inhalacyjne (tzw. popcorn lung). Acetoina dostępna na rynku najczęściej zawiera pewną ilość dwuacetylu, co wynika z procesu produkcji.
Oczywiście będą to raczej ilości niewielkie. Niemniej - tak jak pisałem - ważne, aby wiedzieć."

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.