EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1639484
W Polsce jak wiecie Ministerstwo Zdrowia :? przyjęło jedynie słuszną, zgodną z głosem farmaceutycznych lobbystów, wizję ustawy, a tymczasem budujące nowiny dochodzą do nas z Francji. Tamtejsze ministerstwo zdrowia zaprosiło do rozmowy 30 ekspertów na rozmowy w sprawie uzależnień (ogólnie). Podczas wysłuchania publicznego sformułowano budujące dla waperów z Francji wnioski iż EIN może stać się dodatkowym narzędziem redukcji ryzyka pozwalającym znacznie ograniczyć szkodliwy wpływ spalanego tytoniu (no mniej więcej tak to brzmi). Co istotniejsze autorzy przygotowanego raportu wyrazili zaniepokojenie z powodu transpozycji TPD do systemu prawnego Francji uznając że może to zagrozić chmurzeniu właśnie oraz jego wpływowi na zdrowie publiczne.

http://www.addictologie.org/spip.php?pa ... rique=4#64

Obrazek
By Vapujący Białystok
#1639500
Można :beer: , tylko trzeba chcieć..... być uczciwym, inteligentnym, nie mieć kompleksów, ale za to mieć zdrowe uszy, nie tylko do noszenia biżuterii itd itp
Awatar użytkownika
By Peter007
#1639506
Niestety władze naszego suwerennego państwa nie oglądają się na innych.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1639508
Można niedosłyszeć, niedowidzieć, ale trzeba mieć coś pomiędzy tymi uszami i umieć z tego korzystać.
Zawsze śmialiśmy się z Francuzów, a to wcale nie taki głupi naród.
Nasi politykierzy mają za to wielką otwartość na sponsoring/lobbing czyli łapówkig i to im najlepiej wychodzi. W szczególności lekarze-politykierzy.
Awatar użytkownika
By xD_
#1639603
Mozna ale nie w Polsce :lol:
By orient
#1639616
Zepsulo pisze:Zawsze śmialiśmy się z Francuzów, a to wcale nie taki głupi naród.


Jasne. Pojedź do Marsylii i powtórz to co tu teraz napisałeś. :D Z dwojga złego to ja już wolę Radziwiłła.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1639627
W Polsce jak i w krajach "podobnych" typu Bułgaria, Rumunia, Węgry i inne z tzw. bloku wschodniego rządzi pieniądz, a nie rząd. Upłyną jeszcze dziesiątki lat nim pieniądz przestanie być "bogiem". Kraje na zachód od nas mają już na tyle ustabilizowaną sytuację finansową, że społeczeństwo, w tym politycy, potrafią sobie zarobić godziwe pieniądze w inny sposób niż jedynie kombinując, przyjmując łapówki czy zwyczajnie kradnąc.
Dlatego nie spodziewajmy się po polskim rządzie żadnych racjonalnych zmian w czymkolwiek, bo lewe pieniądze nie powodują podejmowania racjonalnych i uczciwych decyzji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By LogerM
#1639649
Tak tylko dodam zanim ktoś francuskiemu ministrowi zdrowia wręczy pokojową nagrodę Nobla że to jest na razie głos zaproszonych przez ministerstwo ekspertów. Jeszcze nie wiemy co powie resort, ale co jasne będzie im trudno wdrożyć teraz restrykcyjne przepisy ;)
Awatar użytkownika
By refurbished
#1639659
Etam.
U nas też są opracowania, wykazujące korzyści z chmurzenia.
Sam brałeś udział w konsultacjach społecznych. Ministerstwo zaprosiło ekspertów.

Po czym postąpiło jak w zabawie - Obrazek
Awatar użytkownika
By pablo3z
#1642160
Peter007 pisze:Niestety władze naszego suwerennego państwa nie oglądają się na innych.

Tu się nie zgodzę. Jak im na rękę (czy większe podatki) to się na innych oglądają. Generalnie robią jak im pasuje, wykorzystują co mogą byleby przepchnac swoje madrosci. :|

Tapnięte z HTCOne
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1642168
@pablo3z - nie chodzi o mądrości, no chyba że o te w cudzysłowie. Chodzi o kasę i wpływy, finansowe i polityczne. Jak te tematy ma już się w miarę ogarnięte, to chodzi o WŁADZĘ, bo ta jest bardzo przyjemniusia :)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.