EPF
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
No wlasnie. Przydalaby sie jakas wypowiedz prawnika w tej sprawie.

Sent from my RM-914_eu_poland_362 using Tapatalk
Zbiórka na rzecz nowo powstającego stowarzyszenia!
Więcej informacji TUTAJ
Awatar użytkownika
By Valfierno
Zależnie od tego do kogo należy stadion bądź kto jest jego operatorem. Mail do miasta bądź klubu i wszystkie informacje powinny być dostępne :)
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
Tez prawda. Wazne zeby znalezli sie chetni ktorzy beda w stanie zbierac podpisy. To jest chyba najwieksza przeszkoda..

Sent from my RM-914_eu_poland_362 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By Skinner
Czy ten arkusz do zbierana podpisów można trochę sobie przerobić wizualnie na atrakcyjniejszy ? Bo ten to trochę straszny jest i połowę zajmuje informacja (jeśli musi zostać - trudno ale chyba można ją zrobić mniejszą ?), ponadto jeden arkusz = trzy podpisy, straszne marnotrawstwo papieru ... Mógłbym zrobić taki arkusz i może nawet druknąć ryzę dla chętnych ;)
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
Skinner pisze:Czy ten arkusz do zbierana podpisów można trochę sobie przerobić wizualnie na atrakcyjniejszy ? Bo ten to trochę straszny jest i połowę zajmuje informacja (jeśli musi zostać - trudno ale chyba można ją zrobić mniejszą ?), ponadto jeden arkusz = trzy podpisy, straszne marnotrawstwo papieru ... Mógłbym zrobić taki arkusz i może nawet druknąć ryzę dla chętnych ;)

Ja mieszczę na jednym arkuszu 12 podpisów :P Aczkolwiek czasami miejsca brakuje.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
Ja do tych arkuszy podchodzę w ten sposób: Co by nie patrzeć to "Ja" zbieram podpisy na ten arkusz i to "Ja" później wrzucam te podpisy do systemu. W takim razie miejsce do wpisywania się organizuję sobie sam. Według mnie arkusz jest potrzebny po to aby ludzie mieli świadomość tego co podpisują gdyż są tam zawarte takowe informacje. Co by nie patrzeć to one muszą tam być. No bo jakby to wyglądało jakbyśmy chodzili ze zwykłymi kartkami A5 w kratkę i na coś takiego zbierali podpisy?? Co najmniej NIEPROFESJONALNIE :wink:
Awatar użytkownika
By LogerM
Wszystkie zawarte na arkuszu informacje powinny tam pozostać, tak to wygląda od strony czysto teoretycznej. Zgodnie z zapisami dyrektywy arkusze te powinny być przekazane 'właściwym organom' oraz przechowywane przez okres (o ile mnie pamięć nie myli) sześciu miesięcy w razie gdyby ktoś chciał to skontrolować. Tyle teorii. W praktyce jeżeli nie przekazujemy arkuszy to zależy nam jedynie na danych, jednakże pamiętajcie że zbieramy dane osobowe, tym bardziej że pojawia się tam PESEL lepiej zachować maksimum oznaczeń i wyjaśnień. Osobiście gdyby podszedł do mnie przed meczem koleś z kartką papieru, na której są tylko tabelki do wpisania swoich danych albo informacje o celu zbierania tych danych są tak zminiaturyzowane że potrzeba lupy aby je odczytać to bez względu jaki cel zbierania by mi podał posłał bym go na drzewo. Również w razie ewentualnych pytań ze strony służb mundurowych lepiej aby informacje były bezpośrednio na arkuszu. Pamiętajcie że idziemy po krawędzi, biurokracja ma to do siebie że marnuje papier, nie starajmy się na siłę zaoszczędzić tych paru groszy.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
LogerM pisze:Wszystkie zawarte na arkuszu informacje powinny tam pozostać, tak to wygląda od strony czysto teoretycznej. Zgodnie z zapisami dyrektywy arkusze te powinny być przekazane 'właściwym organom' oraz przechowywane przez okres (o ile mnie pamięć nie myli) sześciu miesięcy w razie gdyby ktoś chciał to skontrolować. Tyle teorii. W praktyce jeżeli nie przekazujemy arkuszy to zależy nam jedynie na danych, jednakże pamiętajcie że zbieramy dane osobowe, tym bardziej że pojawia się tam PESEL lepiej zachować maksimum oznaczeń i wyjaśnień. Osobiście gdyby podszedł do mnie przed meczem koleś z kartką papieru, na której są tylko tabelki do wpisania swoich danych albo informacje o celu zbierania tych danych są tak zminiaturyzowane że potrzeba lupy aby je odczytać to bez względu jaki cel zbierania by mi podał posłał bym go na drzewo. Również w razie ewentualnych pytań ze strony służb mundurowych lepiej aby informacje były bezpośrednio na arkuszu. Pamiętajcie że idziemy po krawędzi, biurokracja ma to do siebie że marnuje papier, nie starajmy się na siłę zaoszczędzić tych paru groszy.

Jak najbardziej popieram. I dlatego potrzebne są są rekwizyty o, których wspomniałem w pierwszym poście. Niestety bez tego nie widzę powodzenia w tym temacie.
Awatar użytkownika
By LogerM
Rekwizyty to nie problem, choć niestety pewne koszta. Na pewno są gdzieś jeszcze ulotki które można by pobrać (nie wierzę że 200.000 już rozdane), koszulka (+flex) to koszt około 30-35PLN z dostawą, w terenie plakaty i tak się nie sprawdzą myślimy o prostych naklejkach (również dla dostawców) które można by umieścić na oprawie podkładki (a dostawcy na szybach). Jako że i tak nie wolno zbierającemu zajmować pasa drogowego (ustawiać stolików, standów, itp) bez zgodny zarządcy, a więc i stosownej opłaty, praktycznie nic przydatnego co nie krępowało by jego ruchów nie da się wymyślić.
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
Loger - ja się wystrzelałem ze wszystkich ulotek jakie mi przesłałeś, zostało mi z 200 szt. na potrzeby własne... ;)
Awatar użytkownika
By Skinner
BlackDeViil pisze:
LogerM pisze:Wszystkie zawarte na arkuszu informacje powinny tam pozostać, tak to wygląda od strony czysto teoretycznej. Zgodnie z zapisami dyrektywy arkusze te powinny być przekazane 'właściwym organom' oraz przechowywane przez okres (o ile mnie pamięć nie myli) sześciu miesięcy w razie gdyby ktoś chciał to skontrolować. Tyle teorii. W praktyce jeżeli nie przekazujemy arkuszy to zależy nam jedynie na danych, jednakże pamiętajcie że zbieramy dane osobowe, tym bardziej że pojawia się tam PESEL lepiej zachować maksimum oznaczeń i wyjaśnień. Osobiście gdyby podszedł do mnie przed meczem koleś z kartką papieru, na której są tylko tabelki do wpisania swoich danych albo informacje o celu zbierania tych danych są tak zminiaturyzowane że potrzeba lupy aby je odczytać to bez względu jaki cel zbierania by mi podał posłał bym go na drzewo. Również w razie ewentualnych pytań ze strony służb mundurowych lepiej aby informacje były bezpośrednio na arkuszu. Pamiętajcie że idziemy po krawędzi, biurokracja ma to do siebie że marnuje papier, nie starajmy się na siłę zaoszczędzić tych paru groszy.

Jak najbardziej popieram. I dlatego potrzebne są są rekwizyty o, których wspomniałem w pierwszym poście. Niestety bez tego nie widzę powodzenia w tym temacie.

Jednak pozwoliłem sobie testowo popełnić w wolnej chwili coś takiego:
https://www.dropbox.com/s/hjb5jfusd5yy893/podpisy.pdf

Myślę że wygląda lepiej a podpisy przecież i tak lądują w internecie ;)
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
Ładny, wyraźny i przejrzysty. Mi pasuje ale co na to reszta? No i co z Tym?
Patryk EFVI pisze:Dokument jest dostarczony przez Komisję Europejską i nie możemy w niego ingerować.

Ale... ;)
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
Oficjalnie taki dokument nie jest ważny, i oficjalnie nie przejdzie. Kiedy UE zacznie węszyć, możemy za to dostać ostro po tyłkach. Tak więc proszę oficjalnie ;) tego nie propagować ani rozprowadzać.
Awatar użytkownika
By LogerM
@Skinner, wydrukowałem i próbowałem wypełnić. Lekko nie było siedząc przy biurku, nie wyobrażam sobie wypełnić na stojaka. Pamiętaj że niektóre nazwy miejscowości są dłuższe (ja potrzebuje 16 znaków), nazwy ulic również. Pamiętaj że zarówno jeśli chodzi o imiona jak i nazwiska jest grupa ludzi która posługuje się ich dwojgiem, i cały czas pamiętaj że wypełniamy na stojaka jako jedyne podparcie mając kawałek teczki.
Awatar użytkownika
By voltman
Może tak zacząć inicjatywne od stoisk? W centrach handlowych... Wystarczy laptop...
IPV D4

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170[…]

Box za ~200-300zł, czas na wymianę

Witam ;) Opiszę mój obecny setup: Lemo 3 z drutem […]

Nie widziałem nigdzie na tym forum więc się podzie[…]

Wybieramy grawer głowica/rurka

Jak wspomniałem tutaj w formie listy wybieramy gra[…]