EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By piwisz
#1788448
Witam. Mam pytania dotyczące 75-watowych modów od Hcigara (VT75, VT75 Nano, VT75 Color)
1. Czym one różnią się między sobą, poza kolorem ekranu i rozmiarem?
2. Na czym polega to, że niby mają one ,,dobrą elektronikę" ? Chciałbym wiedzieć, na czym dokładnie polega ich wyższość nad np. Istickiem Pico 75W, który na papierze wydaje się być taki sam jak Hcigary pod względem specyfikacji.
3. Jak to jest z ich wytrzymałością? Chodzi mi o to czy by ,,przetrwały" dłużej niż tańsze, chwalone na forum konstrukcje (np. wspomniany Istick Pico czy Evici od Joyetecha) oraz czy byłyby mniej awaryjne.
4. Gdzie mógłbym je legalnie nabyć? Jestem z Płocka,jakby co.
Z góry przepraszam jeśli napisałem coś niedozwolonego na forum :oops:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1788502
Przede wszystkim poszukaj informacji o elektronice zastosowanej w tych boxach, DNA 75. Znajdziesz mnóstwo lektury i sam zdecydujesz czy warto. Odpowiedź nie jest jednoznaczna.
Awatar użytkownika
By eKrzemek
#1788505
1. Wymienione przez Ciebie parowniki mają swoje wątki. Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
2. Wg mnie w trybie power nie ma różnicy. W trybie kontroli temperatury układy na elektronice DNA są moim zdaniem dokładniejsze. Nie mam na to żadnych dowodów, poza wskazaniami na ekranie boxa, lub komputera. W iSticku Pico (na sofcie ArcticFox) temperatura potrafi chwilowo ok. 20 st. C przekroczyć zadaną wartość maksymalną. Na wykresach dla DNA w monitorze na kompie nie ma aż takich skoków temperatury. Moje doświadczenia TC dotyczą jednak jedynie stali, nie stosuję innych drutów. Jeżeli chodzi o doznania smakowe, to po zmianie softu w Pico, eVicu na ArcticFox, nie byłbym chyba w stanie w ślepej próbie odróżnić czy wapuję na DNA, czy na innym swoim modzie. Dodatkowo mody HCigara mają lepiej wykonane konektory niż tzw. budżetówki.
3. Zawsze się może trafić na jakiś wadliwy egzemplarz, nie ma reguły. Każdy z nich ma plusy i minusy. Za cenę używanego Vt75 nano kupisz np. dwa, albo trzy nowe Pico.
4. Mody hcigara pojawiają się czasem na bazarku. Być może są dostępne w jakiś sklepach stacjonarnych. Poszukaj w google, może Ci znajdzie coś w pobliżu.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.