EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By kio
#1800202
Witam, szybka piłka. Kupiłem w sklepie dwa akumulatorki lg h2 (3000mAh) + ładowarka XTAR VC2 pokazująca aktualną pojemność. Na paragonie mam aku 3000mAh - tymczasem bateryjki ładuje mi do 2200mAh. Najśmieszniejsze jest to, że na obu akumulatorkach widniały naklejki 3000mAh.

Reklamować?
Awatar użytkownika
By Pesio
#1800203
Dziwne, mnie sony vtc5 2500 ładuje prawie na full

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1800204
Nie, ale zużyć całą energie możesz z akumulatorka. Niestety z EP jest to niemożliwe i dlatego masz tylko 2200. Całkiem sporo. Czym więcej Wat ustawione tym więcej energii zostaje w akumulatorze.
Poza tym ładowarka nie pokazuje pojemności akusa a ilość energii jaką dostarczyła do niego by był pełny.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1800205
PucH2 pisze:Nie, ale zużyć całą energie możesz z akumulatorka. Niestety z EP jest to niemożliwe i dlatego masz tylko 2200. Całkiem sporo.
Poza tym ładowarka nie pokazuje pojemności akusa a ilość energii jaką dostarczyła do niego by był pełny.

Czyli że były częściowo naładowane, ale myślisz @ PucH że można w ogóle sugerować się tym co pokazuje np xtar? Czy sprawność = pojemność?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1800206
Ładowarka pokazuje sprawność i kondycję akusa. To bardzo przydatne gdy ma się wiele urządzeń na cylindryczne akusy lion.
U mnie ta strata wynosi 400-600mah w stosunku do deklarowanej pojemności. Ale już w kamerce takiej straty nie mam i doi do deklarowanej przez producenta.

Akus wydojony do zera to już uszkodzony akus. Dlatego punkt odcięcia jest znacznie powyżej deklarowanego przez producenta. Tam też jest ta brakująca energia.

Z postu kolegi mogę wnioskować że 50-70W w palnik daje.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1800208
Jakiś tydzień temu wydoiłem właśnie do odcięcia i wszystkie trzy pierwszy raz od roku wpompował ponad 2450mAh, a zwykle jest 2100 do 2350, jeden ze starszych którego nie używam załadował chyba do 1200, czyli że chyba dobrze to świadczy o vtc5, zwykle mam około 50w i 3 akusy trzymają ponad dobę

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1800209
Tylko gratulować kondycji i dobrych akusów. Akurat vtc5 2100-2200mah. Więcej nie udało mi się z nich wyciągnąć. A to dobry wynik. Co prawda energii jeszcze jest tam sporo ale nie chce mi się czekać po 20 sekund by jeszcze trochę powapować. Nieraz tyłek mi to uratowało :lol:
Awatar użytkownika
By kio
#1800262
PucH2 pisze:Nie, ale zużyć całą energie możesz z akumulatorka. Niestety z EP jest to niemożliwe i dlatego masz tylko 2200. Całkiem sporo. Czym więcej Wat ustawione tym więcej energii zostaje w akumulatorze.
Poza tym ładowarka nie pokazuje pojemności akusa a ilość energii jaką dostarczyła do niego by był pełny.


Bardzo Ci dziękuję - to rozwiało moje wątpliwości.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.